Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Koleje Śląskie ochronią przed korkami na trasie Katowice - Tychy

Elf2 Tychy

Trwa przebudowa węzła drogowego na remontowej DK 86 w Giszowcu. Tym samym podróż katowicko-tyską trasą wymaga sporej cierpliwości. No chyba, że ktoś skorzysta z usług Kolei Śląskich.

Klniesz na czym świat stoi, bo przez realizowane prace remontowe na trasie Katowice-Tychy znowu ogromny korek i trzeba ratować się jakimiś objazdami? Całkiem niepotrzebnie, bo okazuje się, że jest znacznie lepszy sposób na pokonanie teraz odległości między Tychami a stolicą województwa śląskiego niż nerwowe obgryzanie paznokci za kółkiem.

Po co objazdy skoro są Koleje Śląskie?

W sukurs kierowcom przychodzą bowiem Koleje Śląskie. Dzięki regionalnemu przewoźnikowi ma być taniej, szybciej a do tego komfortowo. Zwłaszcza obecnie, w dobie prowadzonych prac na DK 86, Koleje Śląskie namawiają do korzystania ze swoich usług. Teraz, w godzinach najwyższego szczytu, na trasach Tychy – Katowice i Katowice - Tychy kursują wydłużone składy. W dni robocze mowa jest nawet o przeszło stu pociągach.

- Wydłużone składy będą jeździć do odwołania. Na bieżąco są też monitorowane potoki pasażerów i dostępność miejsc - zdradza Grzegorz Biernacki, specjalista ds. PR w Kolejach Śląskich.

Śląscy kolejarze wykazują, że dzięki zastąpieniu samochodu pociągiem zyskuje się przede wszystkim czas. Podróż koleją z Katowic do Tychów zajmuje wszak raptem 17 minut, a autem to już co najmniej pół godziny. Do tego wszystkiego przy tej okazji warto zerknąć na włosy portfel. Jednorazowy bilet na tych trasach Kolei Śląskich kosztuje zaledwie 4,50 zł. Nie licząc licznych ulg dla studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, czy seniorów za bilet miesięczny z kolei trzeba zapłacić 120 zł.

- Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych. Z Kolejami Śląskimi oszczędzamy więc i czas i pieniądze - przekonuje Grzegorz Biernacki.

Droga zamknięta nawet trzy miesiące

Propozycja Kolei Śląskich jest tym bardziej godna rozpatrzenia, jak uzmysłowimy sobie, że z podróżowaniem między Katowicami i Tychami może być nieco dłuższy problem. Zamknięcie DK86 w Katowicach Giszowcu, w rejonie ulicy Pszczyńskiej, gdzie po ulewnych deszczach doszło do podmycia wiaduktu i osunięcia się ziemi, może bowiem trwać nawet trzy miesiące.

fot. Koleje Śląskie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search