Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kolejne centrum przesiadkowe w Katowicach – sprawdź gdzie!

Urząd Miejski w Katowicach ogłosił przetarg na budowę kolejnego węzła przesiadkowego. Ma on powstać przy ul. św. Jana w pobliżu znanego kinoteatru „Rialto”.

Centrum przesiadkowe za blisko 140 tys. złotych

Nowy węzeł przesiadkowy powstanie pod wiaduktem kolejowym w okolicy skrzyżowania ulic Wojewódzkiej, Dworcowej i św. Jana. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg, więc potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 12 lutego.

Przebudowany zostanie sam wiadukt oraz zmieni się ilość i umiejscowienie kolumn. Pod nim, wzdłuż torowiska tramwajowego, utworzony zostanie peron służący do obsługi tramwajów i autobusów. Jego długość wyniesie ok. 44 metrów, więc pomieści tramwaj lub dwa autobusy na raz.

Katowice centrum przesiadkowe 3

Projekt węzła wykonała pracowania projektowa Alignment. Zgodnie z nim, wzdłuż ściany po stronie kinoteatru Rialto powstanie jezdnia i ścieżka przeznaczona do jazdy rowerem. Po drugiej stronie wiaduktu powstanie jezdnia oraz chodnik. Tutaj ma być także umiejscowione wejście do tunelu, który prowadzić będzie do peronu 4 Dworca PKP.

Piąte nowe centrum przesiadkowe

Budowa węzła przy ulicy św. Jana to już piąty taki projekt w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że pierwsze nowe centrum przesiadkowe powstało już w Ligocie. Aktualnie prowadzone są prace również w trzech innych miejscach: Zawodziu, Brynowie i przy ulicy Sądowej.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search