Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

OtwieraMY Katowice. Kolejne lokale zapowiadają otwarcie.

Pizza

Akcja otwieraMY Katowice idzie jak burza. Kolejni restauratorzy zapowiadają, że będą przyjmować gości w swoich lokalach. Już niedługo będziemy mogli pójść do pizzernii i kawiarni.

Coraz więcej restauratorów w kraju buntuje się przeciw nałożonym obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa i decyduje się na przyjmowanie klientów w swoich okalach. Na bieżąco aktualizujemy listę restauracji, które mimo zakazu otwierają się dla gości. Można ją znaleźć TUTAJ.

Tymczasem na liście pojawiły się dwa nowe lokale. Ich właściciele zapowiadają, że będą otwarte w ten piątek - 22 stycznia.

Sweet Home Silesia – Katowice

Kawiarnia Sweet Home Silesia zamierza przyjmować klientów od 22 stycznia. Właściciele nie podali jeszcze godziny otwarcia.

Właściciele lokalu zdecydowali się na otwarcie mimo zakazu, ponieważ dostali informację, że zgodnie z przepisami nie mogą liczyć na żadne wsparcie ze strony państwa.

„Walczymy o przetrwanie, najbliższy czas to będzie nasze być albo nie być”

- Tutaj także dodam, że podczas pierwszego lock down'u też nie mogliśmy skorzystać praktycznie z żadnych instrumentów wsparcia. Dlatego jesteśmy zmuszeni wziąć nasz los we własne ręce i zawalczyć o naszą kawiarnię. Walczymy o przetrwanie, najbliższy czas to będzie nasze być albo nie być – informują właściciele restauracji.

Kredens przy Rynku - Pizza e Pasta Italiana

Lokal znany jest z serwowania pysznej włoskiej pizzy. Właściciele zapowiadają, że otworzą restaurację 22 stycznia o godz. 15.00.

- Sprawa jest prosta. Albo się otworzymy natychmiast, albo zamkniemy na zawsze. Po prostu przyjdźcie, zjedzcie, wypijcie i uśmiechnijcie się! – zachęcają właściciele restauracji.

„(…) góra zaległych opłat nigdy nie zostanie spłacona, nasi kochani pracownicy zostaną zwolnieni, a spółka ogłosi upadłość...”

Jak twierdzą właściciele restauracji, chcieliby nadal akceptować zalecenia administracji, ale nie są już w stanie.

- Nie szukamy konfliktów. Nie szukamy popularności. Nie chcemy hejtu przeciwko komukolwiek. Szanujemy wszystkich bo chcemy by Kredens lubili wszyscy podobnie jak naszą wspaniałą włoską, unikalną pizzę... Ale od początku pandemii obciążani jesteśmy kosztami ZUS, wywozu śmieci, internetu, korzystania z aplikacji sprzedażowej... Zostaliśmy obciążeni kosztami wynajmu powierzchni pod letni ogródek choć w praktyce prawie nikt z niego nie korzystał bo wszyscy wybrali miejsce w którym nie obowiązywały pandemiczne obostrzenia - czyli knajpy w plenerze... I wreszcie czynsz – wyjaśniają właściciele restauracji.

- Właściciel kamienicy ma ograniczoną cierpliwość i Kredens musi zniknąć jeśli się nie otworzy, a góra zaległych opłat nigdy nie zostanie spłacona, nasi kochani pracownicy zostaną zwolnieni, a spółka ogłosi upadłość... – dodają.

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search