Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kolejne zmiany w obostrzeniach. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Morawiecki

Nowe decyzje rządu. Czekają nas kolejne zmiany w obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pierwsze dostawy szczepionek.

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział ważne zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19. Wspomniał również o dostawach szczepionek, które mają nas ochronić przed koronawirusem. Planowo pojawią się w naszym kraju już 18 stycznia 2021 roku.

- Przed nami tak zwane 100 dni Solidarności w walce z COVID-19– wysoce prawdopodobne jest, że na końcu tego okresu będzie dostępna szczepionka. Nawet jeśli nie wszyscy ludzie od razu będą zaszczepieni, czy część nie zgodzi się na to – to znaczna ilość osób zaszczepionych pozwoli na szybsze przerwanie łańcucha zakażeń - premier mówił Mateusz Morawiecki.

Zmiany w obostrzeniach:

  •  Od przyszłej soboty – 28 listopada – galerie handlowe zostaną otwarte, lecz będą one działać w najwyższym reżimie sanitarnym.
  • Gastronomia – zamknięta do 27 grudnia (nadal istnieje możliwość wydawania posiłków na wynos lub w dowozie).
  • Kina, teatry, muzea i inne ośrodki kultury – zamknięte do 27 grudnia.
  • Siłownie i baseny – pozostają zamknięte do 27 grudnia.
  • Szkoły – wszystkie szkoły zamknięte do 23 grudnia.
    6. Ferie – przerwa edukacyjna w szkołach obejmie wszystkich uczniów w tym samym czasie od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

Konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego TRANSMISJA NA ŻYWO:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search