Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Audyt w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu! Stwierdzono dalsze nieprawidłowości?

Szpital5

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, po wcześniej kontroli, przeprowadzany jest teraz audyt. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć stwierdzono tam dalsze nieprawidłowości.

Dyrektor szpitala św. Barbary została odwołana, bo miała ustawić przetarg

We wtorek zarząd województwa śląskiego odwołał Alicję Cegłowską ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Był to efekt przeprowadzonej w placówce kontroli, z której wynika, że odwołana dyrektor jest odpowiedzialna za ustawienie przetargu na obsługę prawną szpitala (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Skala nieprawidłowości w szpitalu św. Barbary była o wiele większa?

Po zapoznaniu się z wynikami kontroli dotyczącej obsługi prawnej sosnowieckiego szpitala św. Barbary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski zlecił teraz audyt w tej, podlegającej samorządowi województwa, placówce. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć już po dwóch dniach kontrolerzy stwierdzili, że skala nieprawidłowości w tym szpitalu była o wiele większa niż tylko ustawienie przetargu na obsługę prawną i miała dotyczyć także innych obszarów zarządzania placówką. Natychmiastowe odwołanie Alicji Cegłowskiej wydaje się uzasadnione, bo pozostając na stanowisku dyrektora szpitala św. Barbary mogłaby próbować te sprawy zatuszować.

Pytanie jak sytuację w sosnowieckim szpitalu św. Barbary ocenia, odpowiedzialny za ten obszar, wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki? Pytanie, które na razie pozostaje bez odpowiedzi, bo wicemarszałek zapadł się pod ziemię i nie odpowiada na pytania dziennikarzy.

fot. WSS nr 5

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search