Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kolumbijczycy pobici przez pseudokibiców GKS Katowice

Katovice24 Post 2 1024x683

Dziś funkcjonariusze katowickiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. Wiele wskazuje na to, że akcja związana była ze zdarzeniem z 6 sierpnia ubiegłego roku, w którym uczestniczyli pseudokibice GKS Katowice.

Pobicie Kolumbijczyków

6 października 2018 roku grupa młodych mężczyzn zaczepiła i pobiła przebywających w Katowicach Kolumbijczyków. Do incydentu doszło w okolicy ul. Dworcowej i Św. Jana. Jak podała funkcjonariuszka KMP w Katowicach, Aneta Orman: „Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać”. Choć całe zdarzenie trwało stosunkowo niedługo, to w jego konsekwencji jeden z pokrzywdzonych musiał być hospitalizowany. Policja niezwłocznie wysłała w teren patrol i zabezpieczyła miejski monitoring.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach

- dodaje Orman.

Zatrzymanie pseudokibiców GKS Katowice

W skutek dokonania analizy zabezpieczonych nagrań, Policji udało się ustalić tożsamość podejrzanych. Dziś (8 lutego 2019 roku) funkcjonariusze zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 18 – 23, którzy są mieszkańcami Katowic. Podejrzanym grozi surowsza kara, ponieważ zgodnie z oceną śledczych incydent miał charakter chuligański. Policja nadal próbuje ustalić tożsamość pozostałych sprawców tego pobicia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search