Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Konferencja premiera. Obostrzenia poluzowane od 12 lutego

Katowice Koronawirus

Rząd ogłosił obluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od połowy lutego zostaną otwarte instytucje kultury.

- Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Od 12 lutego będą otwarte hotele i miejsca noclegowe z 50 proc. obłożeniem. Będzie można także pójść do kina teatru, opery i opery. Te instytucje kultury mogą działać również z 50 proc. obłożeniem.

- Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Bez zmian pozostaje również nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich, w technikach i szkołach wyższych. Będzie zamknięta również cała infrastruktura sportowa w pomieszczeniach zamkniętych. Mogą z niej korzystać tylko osoby uprawiające sport zawodowy.

Dalej obowiązuje nas zakaz organizacji wesel i konsolacji. W sklepach i kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne - twierdzi premier. 

TRANSMISJA NA ŻYWO: KONFERENCJA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO

OBOSTRZENIA LUTY 2021:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search