Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Koniec darmowego parkowania przy Centrum Handlowym AKS.

Tuż przy granicy z Parkiem Śląskim na parkingu przy centrum handlowym AKS wielu kierowców zostawiało swoje samochody, by pójść na spacer. Od 2 września może się to zmienić. Carrefour wprowadza opłaty za parkowanie.

Cennik

Najwięcej zapłacimy w dniu imprez na Stadionie Śląskim. Kwota jaką w tym czasie będziemy musieli uiścić za parking przy Carrefourze to 50 zł niezależnie od długości postoju. W przypadku niedziel niehandlowych, za godzinę parkowania zapłacimy 3 złote. Niestety, według cennika nie ma wtedy możliwości zapłacenia podobnej kwoty, jeślibyśmy chcieli pozostawić samochód na dłużej. Musimy wtedy uiścić opłatę całodniową w wysokości 18 złotych. Nieco taniej wyjdzie nas parkowanie w niedziele handlowe oraz inne dni tygodnia. Pierwsze dwie godziny postoju są za darmo. Od poniedziałku do czwartku za kolejne zapłacimy trzy złote, a od piątku do niedzieli (handlowej) cztery. Odpowiednio za parkowanie całodniowe uiścimy opłatę dziesięciu lub piętnastu złotych.

Korki na parkingu

W ciepłe letnie dni wielokrotnie mieszkańcy byli świadkami korków na parkingu Carrefoura. Samochody krążyły polując na wolne miejsca przez co pozostawienie pojazdu było dość utrudnione. Wiele innych sieci już jakiś czas temu wprowadziło podobne zasady parkowania przed sklepami. Dotyczy to zwłaszcza centrów miast. Carrefour na swoim fejsbukowym fanpejdżu poinformował o pewnym wyjątku w regulaminie, pozwalającym niektórym parkować za darmo dłużej. Klienci Klubu Fitness CityFIT będą mogli parkować bezpłatnie pod warunkiem, że zarejestrują swoje auto na tablecie znajdującym się wewnątrz klubu - informuje sklep. Niestety nie wiadomo czy wprowadzone przez Carrefoura zmiany dotyczyć będą także osób niepełnosprawnych. Klienci dokonają opłaty za postój za pośrednictwem parkomatów. Sklep zapowiada również, że powołane przez niego osoby będą sprawdzać, czy pobrano bilet uprawniający do parkowania i zapłacono za pozostawienie pojazdu.

fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search