Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Z powodu SARS-CoV-2 zamknięto do odwołania jeden z katowickich kościołów

Kosciolwmurckach

Koronawirus nadal zbiera żniwo. Tym razem ofiarą SARS-CoV-2 padł proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa katowickich Murckach. Z tego też powodu księża postanowili zamknąć świątynię. Kiedy zostanie ponownie otwarta? Tego jeszcze nie wiadomo.


- Drodzy Parafianie! W związku z zarażeniem COVID 19 w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach, została podjęta z dniem 02.05.2020 decyzja o zamknięciu dla wiernych kościoła i probostwa, aż do odwołania. Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych. Modlimy się za Was i pamiętamy. Trzymajcie się w zdrowiu i uważajcie na siebie. Wasi Kapłani! – napisali księża na facebookowej stronie parafii.

Księża poinformowali też, że pomimo walki z wirusem czują się dobrze. Choć sakralna budowla została zamknięta dla wiernych, dzięki Internetowi mogą oni oglądać transmisje online z kościoła pw. NSPJ w Murckach.Okazuje się, że w Murckach mamy więcej przypadków zakażenia koronawirusem. Należy przypomnieć też, że do tej pory w kopalni Murcki-Staszic koronawirusem zakaziło się 81 górników, a w kopalni Jankowice - 104 pracowników, z kolei w kopalni Sośnica – 29, co daje w sumie 214 osób, natomiast kwarantanną objętych jest ponad 1200 pracowników. Z powodu zakażenia koronawirusem Sztab Kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. zdecydował 27 kwietnia o wstrzymania produkcji w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice. Dziś z kolei poinformowano, że postanowienie to zostanie przedłużone do 10 maja.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search