Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Koronawirus paraliżuje Polskę. W Katowicach odwołano wiele wydarzeń

53557114 2229016664038685 872717524683194368 O

Pierwsze katowickie placówki, które regularnie są odwiedzane przez wielu gościu, podejmują decyzję o zawieszeniu działalności. Jest to spowodowane obawą przed epidemią koronawirusa.

Z każdą godziną licznik zakażonych koronawirusem rośnie na całym świecie. W Polsce jeszcze nie ma powodów do paniki, bo do tej pory potwierdzono 22 zachorowania i nie ma jeszcze ofiar śmiertelnych. Wszyscy jednak wolą dmuchać na zimne, by na przykład nie powtórzyła się sytuacja z Włoch, gdzie epidemia rozrasta się w zastraszającym tempie.

Efekt jest taki, że masowo odwoływane są imprezy kulturalne i sportowe. Taka sytuacja ma miejsce w Katowicach. Spodek już odwołał cztery marcowe wydarzenia. W innym terminie odbędą się Puchar Polski siatkarzy, targi edukacji, XI Katowicka Noc Kabaretowa i Anielski Charytatywny Mecz Gwiazd.

Na razie nie wprowadzono żadnych zmian w repertuarze NOSPR-u czy Filharmonii Śląskiej. Zamknięto jednak do odwołania Muzeum Śląskie, a Teatr Śląski planuje wznowić działalność dopiero po 14 kwietnia.

Rozczarowani będą także ci, którzy mieli w planach wizytę w placówkach należących do Silesia Film. Kina Kosmos, Światowid i Rialto zostały zamknięte do 13 kwietnia. Koronawirus zaczyna także paraliżować oświatę. Uniwersytet Śląski zawiesił wszystkie zajęcia do odwołania.

Zawody sportowe także muszą zmierzyć się z poważnym problemem. Śląski Związek Piłki Nożnej na dwa tygodnie zawiesił wszystkie rozgrywki seniorskie od IV ligi w dół, a także ligi młodzieżowe. Na Stadionie Śląskim reprezentacja Polski zagra towarzysko z Ukrainą bez kibiców. Inne wydarzenia jeżeli się odbędą, to także za zamkniętymi drzwiami.

fot. Facebook/Spodek

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search