Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Koronawirus w Katowicach. Urząd Miasta zamknięty dla mieszkańców

W piątek o godzinie 11 katowicki Urząd Miasta został zamknięty do odwołania. Taką decyzję podjął prezydent Marcin Krupa w obliczu walki z pandemią koronawirusa.

W Polsce z każdym dniem rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Na razie nie jest ich zbyt dużo, ale władze państwowe poinformowały, że największa fala zachorowań dopiero przed nami. Dlatego już teraz wszyscy reagują i ograniczają działalność miejsc, w których zawsze było duże skupisko ludzi.

W ostatnich dniach zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie, a także placówki kulturalne. Ponadto zawieszono lub zamknięto dla kibiców wszystkie imprezy sportowe. Na tym nie koniec.

Trudną decyzję podjął prezydent Katowic. Marcin Krupa poinformował, że do odwołania zostaje zamknięty katowicki Urząd Miasta oraz wszystkie jego jednostki. Decyzja weszła w życie w piątek 13 marca o godzinie 11.

Mieszkańcy muszą zatem przygotować się na to, że przez dłuższy czas nie załatwią swoich spraw w tradycyjny sposób. Nadal jednak można się kontaktować z urzędnikami za pomocą telefonu lub e-maila.

Oto najważniejsze decyzje prezydenta Katowic.

- do odwołania Urząd Miasta Katowice wraz ze wszystkimi jednostkami nie będzie przyjmował mieszkańców (wyjątkiem jest rejestracja zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego)
- dzisiaj - tj. 13 marca w piątek - Urząd będzie obsługiwać mieszkańców wyłącznie do godz. 11.00.
- urzędnicy będą jednak pracowali, by załatwiać (w miarę możliwości) sprawy mieszkańców drogą telefoniczną, elektroniczną. Poniżej przekazujemy listę telefonów najważniejszych komórek miejskich, do których należy dzwonić, załatwiając sprawy.
- od poniedziałku przy wszystkich budynkach Urzędu Miasta Katowice pojawią się „skrzynki" do których będzie można wrzucać informacje do urzędników z prośbą o kontakt. Przy skrzynkach zostanie wystawiona instrukcja co i jak można zrobić.
- do końca maja został wydłużony termin opłat za użytkowanie wieczyste oraz podatek od nieruchomości

Pełną listę kontaktów do wszystkich jednostek miejskich znajdziesz TUTAJ.

fot. fotopolska.eu/Eugeniusz S.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search