Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Koronaworus szaleje, a liczba zarażonych rośnie coraz szybciej. Szpital wstrzymał planowane przyjęcia

Medicover

Do tej pory w Polsce potwierdzono już 64 przypadki osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 12 w województwie śląskim. Czy kolejny przypadek mamy w Katowicach?Jak podaje ministerstwo zdrowia do piątku, 13 marca, w województwie śląskim badania wykazały, że 12 osób zaraziło się groźnym wirusem: 3 w powiecie cieszyńskim, 1 osoba w Chorzowie i 1 w powiecie będzińskim (prawdopodobnie chodzi o Siewierz), 5 w Rybniku, 1 w powiecie zawierciański i 1 w Sosnowcu.

Tylko dziś przybyło aż 10 zdiagnozowanych chorych. Z kolei przed godziną 13.00 z Centrum Medicover znajdującym się w biurowcu Atrium przy ul. Granicznej 54 w Katowicach karetka wywiozła pacjenta podejrzanego o zarażenie koronawirusem. 

Zamknięto dwa katowickie szpitale

Jedną z osób, u której potwierdzono dziś wirusa jest lekarz, będący pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Został już przewieziony do szpitala w Zawierciu. Z uwagi na ten fakt, szpital wstrzymał planowane przyjęcia do swoich placówek położonych zarówno przy ul. Ceglanej, jak i przy ul. Medyków. 

Mapa zarażeń

Aktualizowaną mapę zarażeń koronawirusem można znaleźć TU!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search