Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Krew potrzeba od zaraz! Kolejna akcja krwiodawstwa przed Galerią Katowicką

Galkat

W całym kraju brakuje krwi. Pomimo obecnej sytuacji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nadal prowadzi akcje honorowego krwiodawstwa pod Galerią Katowicką.

Niestety, wraz z pojawieniem się koronawirusa spadła liczba osób oddających krew. Obecnie sytuacja powoli się stabilizuje.

Warto zaznaczyć, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju pobory krwi wykonywane są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Ekipa reprezentująca RCKiK stosuje wyjątkowe procedury sanitarne. Przed oddaniem krwi potencjalni krwiodawcy wypełniają ankietę dotyczącą odbytych ostatnio podróży, dodatkowo mierzona jest im temperatura ciała. Ponadto do mobilnego ambulansu wchodzi się pojedynczo. Krew może oddać osoba, która w czasie ostatnich dni nie przebywała zagranicą.

- W sytuacji, która niewątpliwie zaskoczyła nas wszystkich, nie zapominajmy o ciężko chorych pacjentach oraz o tym, że wciąż odbywają się mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Nie kto inny, jak honorowi dawcy krwi mają w tym momencie jeszcze większą moc sprawczą, a ich pomoc jest aktualnie nieoceniona. Serdecznie zachęcam zatem do wsparcia inicjatywy – apeluje Aleksandra Dyląg, Kierownik Działu Organizacji i Marketingu RCKiK Katowice. 

 

Akcja będzie organizowana przed Galerią Katowicką przez najbliższe dni: 23, 24, 25, 26 oraz 28 marca.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search