Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Król imperium kiełabasianego złapany w Argentynie. Trwa procedura ekstradycyjna Henryka. K

Policja Kielbasa

Znany biznesmen Henryk K., zwany także królem kiełbasianego imperium, został zatrzymany w Buenos Aires. Jeśli zostanie sprowadzony do Polski, w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzuty oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak podaje redakcja superbiz.se.pl, prokuratorzy namierzyli Henryka K – „króla kiełbasianego imperium”, który był poszukiwany listem gończym, który został wystawiony w marcu tego roku. Zatrzymano go w stolicy Argentyny w Buenos Aires. Aktualnie przebywa w areszcie domowym.

Henryk K. jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywanie ogromnych oszustw oraz przestępstw skarbowych. „Król kiełbasianego imperium” jest byłym prezesem i głównym udziałowcem zakładów mięsnych. Podejrzewa się go o wymienianie się pustymi fakturami ze spółką zależną Rubin Energy. Wartość faktur opiewa na kwotę 740 mln zł.

Biznesman podejrzewany jest także o wyłudzenie podatku VAT na ok. 30 mln zł. Z tytułu podatku VAT miał również narazić Skarb Państwa na 40 mln zł. „Królowi” grozi teraz 15 lat za kratami.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search