Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kto zniszczył krzyż przy ul. Szczecińskiej?

3

W ubiegły weekend ktoś zdewastował figurę Chrystusa na krzyżu należącym do parafii św. Józefa Robotnika w Katowicach - Józefowcu. Księża wypowiedzieli się w tej sprawie.

Jest szkoda, a sprawcy brak

Krzyż od dawna stoi przy skrzyżowaniu ulic: Szczecińskiej, Ściegiennego i Krzyżowej. Ma już co prawda swoje lata, ale nie wygląda źle. Komuś jednak przeszkadzał lub po prostu wandal wykazał się zupełnym brakiem szacunku. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę. To właśnie wtedy uszkodzono figurę Chrystusa, odrywając jej część od reszty. 

Sprawca prawdopodobnie pozostanie nieznany. Prałat Zenon Drożdż, który pełni obowiązki proboszcza parafii, zapowiedział, że nie planuje zgłaszać sprawy funkcjonariuszom policji. Niewykluczone, iż aktu wandalizmu dopuścił się złomiarz lub osoba pod wpływem alkoholu. Figura została zdjęta z krzyża i przeniesiona do kościoła. Na jej miejscu wkrótce ma pojawić się nowa. Duszpasterze zabrali głos w sprawie zdarzenia. 

O terminie modlitwy wynagradzającej i poświęcenia nowej pasyjki poinformujemy w późniejszym czasie - czytamy w oświadczeniu. - Zachęcamy tymczasem każdego z Was do modlitwy, abyśmy, jako członkowie parafialnej wspólnoty, naszym życiem umieli dawać odpowiedni przykład, że my sami szanujemy nasze świętości, a także w intencji nawrócenia tych, którzy dopuszczają się takich czynów - dodają księża. 

fot. Parafia Św. Józefa Robotnika w Katowicach - Józefowcu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search