Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

.KTW II osiągnął 133 metry! Jest najwyższym biurowcem w Katowicach

Previous Next

.KTW II już wyższe nie będzie. Budynek osiągnął 133 metry! Obecnie trwają ostatnie prace konstrukcyjne. Biurowiec jest teraz największym w Katowicach.

.KTW II - największy biurowiec w Katowicach 

Nadeszła ta chwila! Biurowiec .KTW II osiągnął 133 metry wysokości. Oznacza to, że jest on największym budynkiem w Katowicach i całym regionie. Większy już nie będzie, ale i tak przerasta Altusa, niegdyś najwyższego biurowca w naszym mieście.

Obecnie trwa montaż szklanej elewacji. Na dwóch niższych kostkach elewacja jest już prawie zakończona. Na 19 piętrze ma zostanie zamontowany pas z czarnej siarki cięto-ciągnionej. Z tego samego materiały ma zostać obudowany dach techniczny.

Jak zapowiada TDJ, otwarcie KTW II nastąpi w drugim kwartale 2022 r. Inwestor na razie nie chce zdradzać jakie firmy będą zajmowały największy biurowiec w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami – zdradza Katarzyna Pudłowska, marketing team leader TJD.

Gdy KTW II zostanie oddany do użytku, dostarczy na rynek blisko 40 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. Biurowiec jest drugim budynkiem kompleksu, realizowanego przez firmę TDJ Estate w naszym mieście. Pierwszy KTW I został otwarty w 2018 roku, ma 66 m.

fot. Magdalena Grabowska

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search