Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Kuria Metropolitalna w Katowicach nieczynna. Powodem jest koronawirus.

Kuria Katowice

W poniedziałek, 15 czerwca, katowicki biskup pomocniczy ks. Grzegorz Olszowski, Moderator Kurii Metropolitalnej, poinformował, że została ona zamknięta do odwołania z powodu COVID-19.

Okazuje się, że jedna z osób zatrudnionych w kurii ma wynik pozytywny i choruje na koronawirusa. Nie wiadomo kto zakaził się COVID-19, jednakże jasne jest, że to żaden z tutejszych biskupów.

- W związku z zaistniałą sytuacją, po konsultacji z Sanepidem, Kuria Metropolitalna podjęła natychmiastowe działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych; jest z nimi w kontakcie i realizuje wszystkie ich zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i dozoru sanitarnego – informuje Grzegorz Olszowski.

Przed ponownym otwarcie, wszystkie pomieszczenia kurii zostaną zdezynfekowane.

- Kwarantanną zostały objęte osoby pracujące w katowickiej kurii, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - wyjaśnia ks. Tomasz Wojtal, rzecznik arcybiskupa.


W województwie śląskim łącznie mamy 11 030 potwierdzonych przypadków zakażeń w województwie śląskim. Są też dobre wieści, ponieważ jest także 3012 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z Covid-19.

fot. archidiecezjakatowicka.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search