Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Lekarka, która leczyła chorych na COVID, sama teraz leży w szpitalu

Facee

Lekarka, która sama leczyła pacjentów chorych na koronawirusa w katowickim szpitalu MSWiA, teraz sama potrzebuje pomocy. Prof. Karolina Sieroń jest w ciężkim stanie, pilnie potrzebuje osocza ozdrowieńców.

Bohaterka leży w stanie ciężkim w szpitalu

O sytuacji prof. dr n. med. Karoliny Sieroń poinformował poseł PiS Jerzy Poloczek na swoich profilach społecznościowych. Sam niegdyś był pacjentem w szpitalu MSWiA, którego leczono z zakażenia koronawirusem.

- Od dwóch dni szefowa - koordynator oddziału Covid-19 Pani profesor dr n.med. Karolina Sieroń, jeden z wybitnych profesorów nauk medycznych, została zakażona Covid-19 i sama stała się pacjentką na tym oddziale – poinformował na swoim profilu społecznościowym Jerzy Polaczek.

Dodał, że stan zdrowia lekarki pogorszył się na tyle dramatycznie, że została przewieziona do Kliniki w Katowicach w Ochojcu. – Leży nieprzytomna podłączona do respiratora i aparatury medycznej – wyjaśnia Jerzy Polaczek.

Bohaterka lecząca chorych na COVID-19

Prof. dr hab. n. med Karolina Sieroń ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Wydziale Lekarskim w Zabrzu. Jest specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, gastroenterologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej, pracuje jako kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Katowicach. Dzięki niej została utworzona Pracownia Endoskopii Kapsułkowej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu SUM oraz Zakład Medycyny Fizykalnej w Katedrze Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM.

Rekakcja była szybka 

Internet zawrzał, a ludzie natychmiast zareagowali na wołanie o pomoc. Jak poinformował poseł, na szczęście udało się uruchmoć transport osocza ozdrowieńców z Raciborza, dzięki czemu lekarska ma szanse na wyleczenie. 

- Dzięki Wam udało się w ciagu godziny uruchomic transport osocza ozdrowieńców ARh+ z Raciborza. Jest w tej chwili już w drodze do kliniki w Katowicach - Ochojcu. - czytamy na profilu Jerzego Polaczka. 

fot. Jerzy Polaczek/Facebook

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search