Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

LGBT+ życzyło tęczowych świąt. Najwięcej na Śląsku i Zagłebiu

Teczowych Swiat

Na Śląsku i Zagłębiu wywieszono przed świętami 11 tęczowych billboardów z napisem „Tęczowych świąt – trzymajmy się razem”

Przed Świętami w polskich miastach pojawiły się 24 billboardy z napisem „Tęczowych świąt – trzymajmy się razem”. Nie brakuje ich również w naszym regionie. Pojawiły się m.in. w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Jaworznie, Rybniku, Tychach, Zabrzu, Chorzowie, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej oraz w Sosnowcu.

Można je oglądać do 31 grudnia. Pomysłodawcą tego świątecznego akcentu jest stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza.

- Trzymamy się razem nawet w najtrudniejszych chwilach. A najlepszym prezentem byłaby dla nas wszystkich lepsza Polska. Taka, w której nie musisz się bać trzymając ukochaną osobę za rękę na ulicy – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia.

Oprócz świątecznych życzeń, na billboardach widnieje także hasło „Zróbmy sobie lepszą Polskę!” i adres do strony internetowej www.chcelepszejpolski.pl, na której można podpisać apel pod postulatami polskiej społeczności LGBT+.

- Żaden z rządów niepodległej Polski nie wprowadził przepisów oferujących osobom LGBT+ najbardziej elementarne prawa: prawo do bezpieczeństwa w szkole i na ulicy, prawa do życia rodzinnego bez strachu o ukochaną osobę, prawo do bycia sobą, bez upokorzeń i szykan – czytamy na stronie.

fot. Miłość nie Wyklucza/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search