Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Liderzy ze Śląska odsuwają się od Szymona Hołowni. Ruch Polska 2050 rozpada się w woj. śląskim

Liderzy

Działacze Polski 2050 ze Śląska odchodzą od Szymona Hołowni. Nagrali specjalnie film, w którym skarżą się na dramatyczną sytuację w ruchu. - Czujemy się jak ludzie bezdomni – mówi Dawid Ślusarczyk, były lider Katowic.

- Szymon mówi, że zmieścimy się tutaj wszyscy. Niestety nie w województwie śląskim – mówi Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie. Jaworzno. Zawiercie. Tak właśnie zaczyna się 14-minutowy film, który nagrali działacze Polski 2050 ze Śląska.

- Nie mamy wsparcia ze strony zarządu, wszystko realizujemy pomimo zarządu, a nie przy pomocy narzędzi, które on pomaga nam zorganizować. Po tylu tygodniach i miesiącach bezskutecznego dążenia do tego, aby ktoś nas wysłuchał, czujemy się jak ludzie bezdomni - mówi Dawid Ślusarczyk, były lider Katowic.

„Coraz trudniej się słucha twoich live’ów i twoich wypowiedzi”

- Niestety coraz trudniej słucha się twoich live’ów i twoich wypowiedzi, ponieważ to co ty mówisz, to jaką wizję przedstawiasz, diametralnie różni się od tego co robią osoby, które ja znam, a które mają ciebie reprezentować tam gdzie ty nie możesz być osobiście – mówi Robert Stypczyński, były lider Zawiercia, kierując swoje słowa bezpośrednio do Szymona Hołowni.

„Brak szacunku, nie tylko dla mnie, ale także dla moich wolontariuszy”

Jak wskazują byli liderzy Polski 2050 ze Śląska, zarząd ignoruje nie tylko ich, ale także wolontariuszy.

- Totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – mówi Dawid Ślusarczyk.

Ruch Polska 2050 wydawał oświadczenie w sprawie filmu

- Mieliśmy świadomość narastania różnic w strukturach powiatowych na Śląsku, dlatego przez ostatnie miesiące prowadzone były intensywne działania naprawcze, łącznie z powołaniem mediatorów z innych powiatów, aby wspólnie wypracować jak najlepsze rozwiązanie – czytamy w oświadczeniu.

„Szukaliśmy wszelkich sposobów na to, aby nasi liderzy pozostali w Stowarzyszeniu”

Przedstawiciele Polski 2050 twierdzą, że starali się dojść do porozumienia z liderami ze Śląska. – Choć oczywiście nie za wszelką cenę. W sytuacji, w której formułowane były wobec nas jednoznaczne żądania o charakterze personalnym, łącznie z żądaniem usunięcia członków zarządów wojewódzkich Stowarzyszenia, musieliśmy mieć na względzie przede wszystkim dobro całej organizacji – dodają.

Stowarzyszenie Polska 2050 liczy obecnie ponad tysiąc członków. Jak twierdzą przedstawiciele ruchu, niemal codziennie zapisują się nowi, a do wspólnego działania zgłosiły się już ponad 24 tysiące osób.

- Każda z nich jest ważna dla budowy Polski na pokolenia, dlatego tak wiele uwagi poświęcamy nawet pojedynczym przypadkom rezygnacji z udziału w naszym przedsięwzięciu – czytamy.

FILM LIDERÓW POLSKI 2050 ZE ŚLĄSKA: Kończy się droga - film, który nie powinien powstać, dlatego musiał

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search