Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Ze Skoczowa do Wisły...autobusem. Rusza kolejny etap prac na linii Skoczów – Wisła Głębce

Wisla Katowice

W tym miesiącu rozpocznie się następny etap prac między Skoczowem a Wisłą Głębce. Ich efektem będzie krótszy czas, w jakim pokonamy trasę oraz łatwiejszy dostęp do kolei. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach RPO województwa śląskiego, a jej całkowity koszt to blisko 460 milionów złotych. 

W okresie od 3 stycznia do 28 lutego 2021 roku, z Katowic do Wisły Głebce istniało bezpośrednie połączenie. Wówczas podróżni skorzystali z 400 pociągów. Podróż była wtedy krótsza o nawet 20 minut. Od 1 marca trasa jednak została zmieniona, ze względu na prowadzone prace na linii Skoczów – Wisła Głębce. Obecnie z Katowic dojedziemy tylko do Skoczowa.

Dotychczasowe prace obejmowały remont odcinka Chybie – Skoczów. Teraz pasażerowie mogą cieszyć się z nowego przystanku Skoczów Bajerki oraz przebudowanych peronów na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Pociągi, które kursują między Chybiem, a Skoczowem poruszają się po nowych, 14 km torach wyposażonych w urządzenia sterowania. Modernizacji uległa również sieć trakcyjna i znane obiekty na odcinku Bronów – Skoczów np. most na Wiśle w Skoczowie. 

Prac ciąg dalszy

Prace będą dotyczyć budowy nowego przystanku Ustroń Brzegi między Ustroniem Zdrój a Ustrojem Polaną. Na drodze od Skoczowa w kierunku Goleszowa będą pracować maszyny. W tym samym momencie prowadzone są prace na linii Goleszów – Cieszyn. Modernizacje zaplanowane są do grudnia. Ze względu na prowadzone prace, połączenie Skoczów – Wisła Głębce wymagało zmian w komunikacji. Obecnie z Katowic do Skoczowa dojedziemy pociągiem, jednak później trzeba się przesiąść w autobusy komunikacji zastępczej, które kursują w relacjach Skoczów – Wisła Głębce, Skoczów – Goleszów Centrum oraz Skoczów – Cieszyn. 

Po zakończeniu modernizacji z Katowic do Wisły Głębce pokonamy pociągiem w 1h 40 min, co oznacza skrócenie czasu przejazdu o ponad pół godziny (przed inwestycją trasa zajmowała ok. 2 h 15min.). Składy pasażerskie przyspieszą oraz zwiększy się ich ilość. Kolej zapewni również wygodne podróże między Goleszowem a Cieszynem. Dzięki przebudowie 23 peronów dostęp do pociągów stanie się jeszcze łatwiejszy. Projekt, który realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotyczy ponad 50 km torów oraz sieć trakcyjną. Wszystkie działania mają służyć polepszeniu komfortu jazdy podróżujących pociągami oraz zapewnieniu im jak najdogodniejszych i najszybszych połączeń między miastami. 

PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search