Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Lodowiska plenerowe w Katowicach będą otwarte na święta

Lodowisko

Lodowiska plenerowe w Katowicach będą otwarte przez cały okres świąt! Trzeba korzystać, bo już od 28 grudnia tego typu obiekty zostaną zamknięte.

Zarówno lodowisko na rynku jak i w Murckach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jak podaje Urząd Miasta Katowice, średnia liczba zainteresowanych była nawet o 100 proc. wyższa, niż w ubiegłym roku.

Nowe obostrzenia - wszystkie lodowiska będą zamknięte

Niestety, nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które wejdzie w życie 28 grudnia, nakazuje zamknięcie do 18 stycznia lodowisk.

Absolutnie rozumiemy konieczność wprowadzenia nowych regulacji. Spodziewamy się jednak, że w związku z tym w najbliższych dniach zainteresowanie lodowiskami będzie jeszcze większe, powodując, pomimo zachowania szeregu procedur, zwiększenie ryzyka zakażenia – mówi Waldemar Bojarun, Zastępca Prezydenta Miasta Katowice nadzorujący działalność MOSiR Katowice, zarządcy lodowisk. – Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć czas dostępności obiektów, aby zainteresowanie mieszkańców mogło się rozłożyć na dłuższe okresy. Stąd decyzja o otwarciu lodowiska przez wszystkie dni świąteczne, także w nocy. Jeździć będzie można od 26 grudnia od godziny 9.00 do 27 grudnia do godziny 21.00 non stop – dodaje.

Przez cały czas czynna będzie wypożyczalnia łyżew.

Przez nowe obostrzenia równocześnie w katowickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwają prace dostosowujące funkcjonowanie ośrodka do nowego rozporządzenia mówiącego, że z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko sportowcy zawodowi, kadrowicze, stypendyści ministerialni oraz dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. W związku z tym ok. 75% obiektów katowickiego zarządcy będzie musiało zostać zamkniętych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search