Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Przed nami XIV edycja Lokalu na kulturę. Jakie lokale są w tym roku?

Przed nami XIV edycja konkursu „Lokal na kulturę” , który jest przeznaczony dla osób mających ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej. Jakie lokale można pozyskać w tym roku?

Poprzednie edycje konkursu

W trzynastu edycjach w konkursie wystawiono 79 wolnych lokali użytkowych, gdzie zawarto umowy na 37 lokali, a 22 z nich są aktualnie w użytkowaniu (lokale przy ul. Adamskiego 11, ul. Andrzeja 1, Czecha 1a, Iłłakowiczówny 9,  Kilińskiego 22, Kochanowskiego 14, Kopernika 11, Koszalińskiej 18, Kościuszki 5, Kościuszki 39, Kozielskiej 4, Krzywej 4, 3 Maja 25, Mikołowskiej 13, Mikołowskiej  20-20a, Misjonarzy Oblatów 4-6,  Ondraszka 17, Przedwiośnie 4A, Sienkiewicza 21, Sienkiewicza 36, Warszawskiej 25a (wejście od ul. Starowiejskiej), Warszawskiej 67 w Katowicach). Dzięki kolejnym edycjom projektu, w Katowicach powstaje coraz to więcej miejsc kultury.

W poprzednich latach programu powstała Galeria Sztuki Współczesnej Alabastro przy ul. Adamskiego 11. Jak mówi sama inicjatorka projektu Alabsatro, Aleksandra Kastylijska, galeria to miejsce, w którym łączy kilka pasji. Właścicielka ma tam własna pracownię artystyczną, w której tworzy i sprzedaje swoje obrazy. Organizuje również wystawy promujące młodych artystów i artystki. Aleksandra Kastylijska prowadzi również warsztaty plastyczne dla różnych grup wiekowych. Kocha swoją pracę i zaszczepia w innych ludziach miłość do sztuki i malarstwa. 

Kolejny pomysł, który znalazł swoje miejsce dzięki konkursowi „Lokal na kulturę” to Little Bit Academy przy ul. Andrzeja 1. Animatorem ośrodka jest Dominik Koziarski, który od momentu powstania miejsca postanowił stworzyć w nim centrum kultury cyfrowej dla najmłodszych. Myślą przewodnią jest kształtowanie wśród najmłodszych użytkowników telefonów i komputerów twórczego myślenia i wykorzystywania wyobraźni w odpowiednich celach. LBA zakłada ciekawą naukę tworzenia własnych projektów gier i stron internetowych. Little Bit Academcy jest już dostępny w kilku miastach południowej Polski. Tworzą go pasjonaci zaangażowani w rozwój technologii oraz pracowników naukowych Uniwersytetu Reykjaviku i Politechniki Śląskiej. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ odbywają się pod okiem specjalistów w zakresie informatyki, którzy cenią sobie swobodną i miłą atmosferę w grupie.

XIV edycja konkursu „Lokal na kulturę” 

W tegorocznej odsłonie konkursu zostały wystawione 4 lokale użytkowe przy: ul. Dąbrowskiego 2 (parter-front), powierzchnia 89,13 mkw., stawka za metr 10,94 zł; ul. Gliwickiej 150 (parter-front), powierzchnia 55,55 mkw., stawka za metr 3,56 zł; ul. Raciborskiej 16 (parter-front), powierzchnia 41,95 mkw., stawka za metr 4,58 zł i ul. Panewnickiej 21 (parter-front), powierzchnia 81,36 mkw., stawka za metr 10,06 zł +2 zł piwnica. Do lokalu przy ul. Panewnickiej 21 należy piwnica o powierzchni 31,83 mkw., za którą opłata jest stała i wynosi co miesiąc 2,00 zł za mkw. + VAT.

Lokale wymagają przeprowadzenia w nich prac remontowych i przystosowania do spełnienia wymaganych norm. Wcześniej mieściły się tam sklepy wielobranżowe, przemysłowe lub usługi krawieckie. Do konkursu „Lokal na kulturę” przeznaczone zostały lokale, które są własnością miasta Katowice, zarządzane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Chętne osoby mogą obejrzeć lokale, po uprzednim umówieniu się z KZGM w Katowicach do 14 października. Do 14 października osoby zainteresowane konkursem mogą zgłaszać swoje wnioski w Wydziale Budynków i Dróg. Wszelkie dokumenty wraz z wykazem lokali znajduję się na stronie: http://lokalnakulture.pl/Site/edycja.

fot. alabastro.art

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search