Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Makabryczny finał poszukiwań 27-latka na Trzech Stawach

Trzy Stawy

W piątek, 7 sierpnia, służby zostały zawiadomione o incydencie jaki miał miejsce w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Mężczyzna wszedł do wody i już z niej nie wyszedł.

Słuch o nim zaginął...

Z relacji świadków zdarzenia 27-latek wszedł do wody i od tego momentu nie nawiązał żadnego kontaktu z osobami, które były na plaży. Przestraszeni ludzie wezwali pomoc. Po przybyciu służb na miejsce, strażacy rozpoczęli akcję ratunkową. Utonięcie to była tylko jedna z hipotez, ponieważ nikt nie widział osoby znikającej pod wodą. Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych. W sobotę wznowiono działania, w których brali udział katowiccy strażacy, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia, policja i straż miejska. One również nie przyniosły żadnego skutku. Podejrzewano więc, że mężczyzna wyszedł z wody i po prostu zaginął.

Niedzielny poranek - tragiczny koniec poszukiwań

9 sierpnia o godzinie 7.30 służby zostały poinformowane o zwłokach pływających na powierzchni feralnego stawu. Strażacy wyłowili ciało mężczyzny z wody. Zidentyfikowany denat to 27 letni mieszkaniec Katowic, który od piątku był poszukiwany przez okoliczne służby. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policja pod nadzorem prokuratury. Na obecną chwilę nie wiadomo czy zostanie zlecone wykonanie sekcji zwłok.

Od czerwca do dnia dzisiejszego w Polsce utonęły 182 osoby. Najtragiczniejszym dniem był 9 sierpnia w którym zginęło 14 osób, w tym mieszkaniec Katowic. Apelujemy o rozwagę! Kąpieli możemy zażywać tylko w miejscach strzeżonych. Pamiętajmy również o zakazie spożywania alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli nie czujemy się pewni swoich umiejętności pływackich nie oddalajmy się od brzegu- utrata życia nie jest tego warta.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search