Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Marsz antycovidowców w Katowicach. Chcą zniesienia obostrzeń

Covid

Antycovidowcy wyszli na ulice. Dzisiaj w Katowicach odbył się tzw. „Marsz o wolność”, w którym demonstranci bez maseczek domagali się zniesienia obostrzeń. Wśród protestujących był znany piosenkarz Iwan Komarenko.

Prostest antycovidowców odbył się dzisiaj, 6 marca punktualnie o godz. 12.00 na katowickim rynku pod hasłem „Marsz o wolność”. Kilkuset demonstrantów szło ulicami naszego miasta bez maseczek.
Wśród nich był znany piosenkarz Iwan Komarenko – znany z hitu „Jej czarne oczy”.

– Dokładnie minął rok po tym jak rząd ogłosił, że mamy pandemię i jak pokonaliśmy ją? – pytał Komarenko – Widzę kilku policjantów, którzy są w kominach to już jest nielegalne. Tylko maseczki! – dodał. - Przerażają mnie ludzie, którzy poddali się tej bezczelnej propagandzie i chcą się szczepić preparatami przeciwko chorobie, która stwarza zagrożenie na poziomie ostrej grypy – mówił do tłumu.

Protestujący domagają się zniesienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim żądają zniesienia zakazu noszenia maseczek, chcą także całkowitego otwarcia restauracji i siłowni, kin i hoteli.
Według Anny Martynowskiej, lekarki, która w 2020 roku decyzją Dolnośląskiej Izby Lekarskiej została zawieszona w prawach do wykonywania zawodu (kwestionowała istnienie pandemii koronawirusa wbrew wiedzy naukowej), „zostaliśmy poddani na saklę światową operacji „Korona”.

– Koronawirusy były, są i będą. Są to koty wśród lwów, jakie stanowią wirusy grypy. Nie stało się nic, co upoważniałoby rządzących do podjęciach tak radykalnych kroków – mówiła Anna Martynowska.

Podczas protestu niestety nie obyło się bez zamieszek. Gdy manifestujący znaleźli się pod Spodkiem doszło do sprzeczki z policjantami, którzy zabezpieczali zgromadzenie. Funkcjonariusze legitymowali uczestników demonstracji i nakładali mandaty.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search