Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach. Zakończą się problemy z parkowaniem w centrum?

Maszyna Do Parkowania Katowice

Sen o maszynach parkingowych w Katowicach może się spełnić. Przy ul. Mariackiej Tylnej ma stanąć 20 maszyn parkingowych.

Problem z miejscami parkingowymi w centrum jest ciągle aktualny. Samochodów na drogach jest coraz więcej, a ulice naszego miasta przecież nie są z gumy. Problem mogą rozwiązać maszyny parkingowe, które są w stanie pomieścić wiele samochodów, przy czym same zajmują bardzo mało przestrzeni.

W maszynach będzie mogło zaparkować łącznie 240 samochodów. Całość inwestycji ma kosztować prawie 20 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji będzie firma Grand Andrzej Grygiel z Korzennej. Jeśli pozwolenie na budowę będzie uprawomocnione, prace powinny rozpocząć się już w maju.

Jedna taka maszyna zajmuje ok. trzy miejsca parkingowe, a umożliwia zaparkowanie 12 aut. Jej wymiary zewnętrzne to 6,4 m x 5,3 m, a wysokość to 13,5 m.

Jak to działa?

Maszyna parkingowa konstrukcją przypomina dźwig okrężny, który składa się z platform połączonych łańcuchem. Poruszają się one w zamkniętej pętli w ruchu okrężnym.

Sam proces parkowania nie jest szczególnie skomplikowany. Kierowca wjeżdża na platformę, wysiada ze swojego samochodu i pobiera bilet z automatu. Następnie samochód wędruje w górę. Gdy znów będziemy chcieli odjechać, wystarczy, że zeskanujemy bilet. Łańcuch w maszynie obróci się w taki sposób, żeby platforma, na której stoi nasz samochód znalazła się na dole.

fot. Grand Vertical Parking/youtube.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search