Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Mauzery wypełnione…. alkoholem trafiły do stacji Sanepidu w Katowicach

Mauzeryzalkoholem

Do tej pory alkohol pochodzący z przestępstw, po zarekwirowaniu przez odpowiednie służby, był niszczony. Tym razem będzie inaczej. Posłuży do stworzenia środków dezynfekujących.

Trwa walka z koronawirusem. Wolontariusze szyją maseczki ochronne dla medyków, a rozmaite firmy wspierają ich, dostarczając niezbędne środki czystości oraz jednorazowe rękawiczki, przyłbice czy ciepłe posiłki. W akcję pomocy włączyła się także śląska KAS, która przekazała Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach siedem wielkogabarytowych mauzerów wypełnionych alkoholem. Dlaczego?

W marcu zarekwirowano 4932 litry alkoholu etylowego. Pochodzi on ze spraw karno-skarbowych zakończonych orzeczeniem przepadku. Jak wskazuje rzecznik KAS, alkohol ten miał zostać zniszczony. Z uwagi na pandemię koronawirusa uczyniono wyjątek i zdecydowano, że zostanie on spożytkowany w słusznym celu. Posłuży bowiem do przygotowania preparatów dezynfekujących na potrzeby jednostek leczniczych i sanitarnych.

Ten niecodzienny podarunek przekazano katowickiemu Sanepidowi we wtorek, 7 kwietnia. - Towar został przewieziony ciężarówką do katowickiej stacji Sanepidu. Spirytus zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów i powierzchni, środków transportu – wyjaśnia Michał Kasprzak rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Następnie środki dezynfekujące zostaną przekazane służbom medycznym i sanitarnym oraz wszystkim służbom w pełniącym kontrole w granicznych punktach sanitarnych.

fot. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search