Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc zachorował na koronawirusa

Archi

Abp. Wiktor Skworc, metropolita katowicki jest zakażony koronawirusem. W tym tygodniu był na spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi, w którym brało udział ponad 100 hierarchów.

- Metropolita katowicki po kilkudniowej kwarantannie przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych – czytamy w komunikacie katowickiej archidiecezji.

Abp. Wiktor Skworc zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych o duchowej bliskości i „zaprasza do dalszej wytrwałej modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej Lekarki”.

Metropolita katowicki był na zebraniu Konferencji Episkopatu Polski. Modlił się wraz z innymi biskupami w łódzkiej katedrze. Żaden z hierarchów nie miał maseczki w trakcie mszy św. Konfederacja Episkopatu Polski opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie biskupów, którzy pozowali na tle katedry, stojąc blisko siebie, nie zasłaniając zarówno ust jak i nosa. 

Hierarchowie nie stosowali się do obostrzeń?

Episkopat wydał oświadczenie w tej sprawie. Zapewnia, że podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń.

- Księża Biskupi, na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia – czytamy w komunikacie episkopatu.

fot. Archidiecezja Katowicka

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search