Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie szpitalem polowym

Mck

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach ma zostać szpitalem polowym. Premier Mateusz Morawiecki wytypował MCK podczas wczorajszego wystąpienia sejmowego.

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmowego premier Mateusz Morawiecki wytypował Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach na szpital polowy. To właśnie tutaj będą leczeni chorzy na koronawirusa.

- Tworzymy szpitale polowe w każdym województwie. Chcemy mieć dodatkowe zasoby łóżkowe – mówił premier Mateusz Morawiecki - Być może nie będą one w użyciu, ale nie chcemy za dwa-trzy miesiące tworzyć takich miejsce w sposób gwałtowny – dodaje.

Wydaje się MCK to faktycznie dobra lokalizacja, ponieważ będzie tu można pomieścić nawet pół tysiąca łóżek dla chorujących pacjentów.

- Duża przestrzeń, jaką dysponuje MCK, jest atutem tej lokalizacji, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie infrastruktury (sprzętu medycznego, zbiorników z tlenem itp.), jak i w opiece nad pacjentami, którzy nie będą umieszczani na różnych piętrach i oddziałach, ale w przestronnej hali, gdzie łatwiejszy będzie stały nadzór i opieka nad chorymi. W tej formule bardziej efektywna może być też organizacja pracy personelu medycznego – twierdzi wojewoda śląski.

Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące zarówno wyposażenia szpitala tymczasowego, jak i personelu, który będzie w nim pracował. Urząd Wojewódzki zapewnia, że wojewoda jest w stałym kontakcie z zarządcą MCK, dyrektorami szpitali, izbami lekarskimi i pielęgniarskimi, czy władzami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i dlatego wierzę, że wspólnie uda nam się zorganizować tymczasowy szpital tak, aby mógł zapewnić należytą pomoc i opiekę chorującym pacjentom – podkreśla wojewoda Wieczorek.

fot. mckkatowice.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search