Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Międzynarodowi goście i utrudnienia w ruchu. Europejski Kongres Gospodarczy już rozpoczęty!

Previous Next

Dziś rano nastąpiło oficjalne rozpoczęcie tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC). Na trzy dni Katowice staną się stolicą rozwoju i przemian.

O Kongresie w pigułce

EEC to największe ekonomiczne wydarzenia w Europie Centralnej. Co roku odbywa się ono tradycyjnie w naszym mieście. Z powodu pandemii majowe obchody postanowiono przełożyć na wrzesień. Do piątku w Katowicach będą obradować politycy, naukowcy oraz biznesmeni z całego kontynentu. Wśród nich miedzy innymi: wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący PE w latach 2007-2009 Hans-Gert Pöttering, wiceprzewodniczący ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič, czy Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE i premier RP, przewodniczący Rady EEC. Podczas Kongresu pojawi się także Frans Timmermans pełniący obowiązki wiceprzewodniczącego wykonawczego ds. Europejskiego Zielonego Ładu Komisji Europejskiej.

Europejski Kongres Gospodarczy to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii - opowiadają organizatorzy. - W stu sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących udział bierze ponad 9000 gości z Polski i z zagranicy. Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy - dodają. 

EEC 2020

Rozpoczęte dzisiaj rozmowy i prelekcje będą w dużej mierze dotyczyć ekonomicznych skutków pandemii COVID-19, która wstrząsnęła globalną gospodarką. Uczestnicy porusza także kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym, ochroną klimatu, cyfryzacją oraz nowymi technologiami.   

Głównemu wydarzeniu towarzyszą także pomniejsze imprezy. Odbędzie się uroczyste wręczenie tytułów "Promotor Polski", poznamy nagrodzonych w prestiżowym konkursie Start-up Challenge 2020, uczestnicy zwidzą także Laboratorium Genetyczne Gyncentrum. Ze względu na bezpieczeństwo gości, poszczególne części eventu przeprowadzane są zarówno stacjonarnie, jak i poprzez transmisje online. 

Europejski Kongres Gospodarczy pozostał w ekstremalnych warunkach wierny swojej misji, którą realizuje z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji - mówią koordynatorzy. - W maju oraz czerwcu miały miejsce, cieszące się niezwykłym zainteresowaniem i skupiające uwagę setek tysięcy widzów, wydarzenia pod szyldem EEC Online. Jako eecpoland.eu transmitowaliśmy zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online poświęconych gospodarce, która szukała w tym czasie odpowiedzi na podstawowe pytania - tłumaczą. 

Uwaga kierowcy!

Kongres co roku gromadzi tysiące uczestników. Może to wywołać poważne utrudnienia w płynności ruchu drogowego. Dodatkowo radzimy omijać Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz Strefę Kultury. Znalezienie tam dziś miejsca parkingowego to prawdziwe wyzwanie.

fot. Europejski Kongres Gospodarczy

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search