Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Minister Michał Woś zarażony koronawirusem

Michalwos1

Minister środowiska Michał Woś zaraził się koronawirusem. O pozytywnym wyniku badania poinformował w poniedziałek, 16 marca, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Okazuje się, że pierwsze objawy wystąpiły u ministra już w sobotę. W komunikacie opublikowanym na Facebooku wyjaśnił, że już wtedy kaszlał, a groźnym wirusem zaraził się podczas spotkania, w którym brał udział także pracownik Lasów Państwowych. Kiedy okazało się, że u mężczyzny wykryto koronawirusa, minister poddał się kwarantannie oraz badaniu, które zostało przeprowadzone w szpitalu zakaźnym.


- Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dostosowałem się do wszystkich procedur, jakie są wymagane są w takiej sytuacji przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia tak ciężko pracującym w ostatnich danych i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi – napisał minister Michał Woś na swoim facebookowym profilu. 


Minister Michał Woś kwarantannę odbywa w domu.


Wojewoda także ma kwarantannę

Przypomnijmy, że kwarantannę przechodzi też wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Miał on kontakt z zakażony koronawirusem lekarzem anestezjologiem z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, który przebywa w szpitalu w Zawierciu. Choć wynik badania był ujemny, zdecydowano, że przejdzie kwarantannę w odizolowanym pomieszczeniu ulokowanym w gmachu Sejmu Śląskiego. 


- Czuję się dobrze. Dla Waszego bezpieczeństwa jestem wciąż na posterunku. Pamiętajcie, nie ryzykujcie! ZOSTAŃCIE W DOMU! – napisał wojewoda śląski na Facebooku w piątek, 13 marca.


Jak wskazuje załączone zdjęcie, wojewoda pomimo kwarantanny nie przerywa pracy i wykonuje powierzone mu zadania zdalnie.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search