Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przeszedł ulicami Katowic

Mlodzieozwystrajk

Kiedy większość mieszkańców Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przeglądała kolejne oferty sklepów oferujące zniżki z okazji Black Friday, młodzież przemaszerowała ulicami Katowic.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się w miniony piątek, 29 listopada, nieprzypadkowo. - Za 3 dni będziemy strajkować. Tak! W Black Friday! W święto nadmiernej konsumpcji. Dlatego chcemy do Was zaapelować: Pamiętajmy, że mimo tego, iż ceny tego dnia spadną, produkcja ubrań wiąże się z dużymi emisjami co2 i zużyciem wody. Dlatego zachęcamy do zadania sobie pytania - czy potrzebuję tej rzeczy? Czy ta rzecz sprawi, że będę szczęśliwsza/y? – zapowiadali na swoim facebokoowym profilu organizatorzy wydarzenia. Zwrócili też uwagę na fakt, że branża modowa znacząco przykłada się do emisji CO2.

W barwnym korowodzie przez stolicę województwa śląskiego przemaszerowały setki uczniów. Wśród nich byli nie tylko katowiczanie, ale też reprezentacji wielu sąsiednich miast. Tego dnia młodzież protestowała w 40 miastach w Polsce.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search