Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Mysłowice: W KWK Wesoła zawaliła się ściana. Górnicy zagrożeni

Obraz 2021 03 04 180652

Trwa akcja ratunkowa górników w KWK Mysłowice Wesoła. Zwaliło się wyrobisko ścianowe.

Jak podaje Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach, w KWK Mysłowice Wesoła nastąpił zwał w ścianie. Zawaliło się wyrobisko ścianowe, w którym jest prowadzone wydobycie na poziomie 665 m. Trwa aktualnie akcja ratunkowa. Czterech górników jest zagrożonych, nie ma z nimi kontaktu.

O godzinie 16.28 doszło do wypadku w kopalni. Dwie osoby wyszły o własnych siłach. Niestety, dwie pozostałe są nadal poszukiwane i trwa akcja ratunkowa.

Na miejscu pracują kopalniane zastępy ratowników, ratownicy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu oraz z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego z Jaworzna. 

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że niestety dwóch górników nie udało się uratować. Nie żyją. 

Dwóch natomiast wyszło ze strefy zagrożenia o własnych siłach. Zostali przetransportowani do szpitala, z ciężkimi obrażeniami ciała. Jeden z nich jest w stanie krytycznym i walczy o życie.  

AKTUALIZACJA:

Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Na poziomie 665 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwóch górników zginęło a dwóch zostało rannych - informuje Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. 

Górnicy, którzy przeżyli wyszli ze strefy zagrożenia o własnych siłach. Zostali przetransportowani do szpitala, z ciężkimi obrażeniami ciała. Jeden z nich jest w stanie krytycznym i walczy o życie.  

fot. google street view

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search