Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Na drodze nr 81 w Katowicach-Piotrowicach można jechać tunelem

Mapka

Tunel w ciągu ul. Kościuszki nareszcie otwarty! Pierwsi kierowcy mogą już od dzisiaj z niego korzystać. Budowa tunelu jest efektem prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w ramach inwestycji przebudowy węzła drogowego na DK81.

- Od 2 października ruch w ciągu ul. Kościuszki poprowadzony będzie dodatkowo tunelem, na razie po jednym pasie w każdym kierunku, a więc kierowcy korzystający z tunelu nie będą musieli zatrzymywać się już na sygnalizacji świetlnej, choć należy zwrócić uwagę, że w tym rejonie cały czas są prowadzone prace budowlane, dlatego będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Ruch ma zostać utrzymany na łącznicach węzła, co ma zapewnić pełne skomunikowanie ulicy Kościuszki z ulicą Armii Krajowej, zarówno zarówno w kierunku Piotrowic i Kostuchny, a także w kierunku Ligoty. Ponadto, na odcinku ulicy Armii Krajowej od ul. Głogowskiej do ulicy Kościuszki przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy. Otwarcie tunelu będzie następowało etapowo, docelowo ruch w tunelu będzie poprowadzony dwoma pasami w każdym kierunku jazdy.

Kierowcy, musicie uważać!

Jadąc od Centrum ul. Kościuszki do Piotrowic i Kostuchny kierowcy będą kierowani tunelem, następnie na nawrotkę i wjazd w ul. Armii Krajowej w prawo. Analogicznie kierowcy jadący od strony Mikołowa do Ligoty. Kierowcy jadący ulicą Armii Krajowej z kierunku Kostuchny i Piotrowic będą mogli wyjeżdżać w prawo na ul. Kościuszki i albo mogą kontynuować podróż na wprost do Centrum lub skorzystać z nawrotki i udać się w kierunku Ligoty lub Mikołowa. Analogiczna sytuacja dla kierowców jadących ulicą Armii Krajowej od strony Ligoty – wyjazd w prawo na ul. Kościuszki w kierunku do Mikołowa lub skorzystanie z nawrotki i wjazd z powrotem na ul. Armii Krajowej w kierunku Piotrowic lub dalej ul. Kościuszki w stronę Centrum.

Powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie

Całość inwestycji opiewa na kwotę 75,3 mln zł, w ramach niej powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają już od początku 2018 roku i zakończą się w III kwartale tego roku.

- Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa i też w drugą stronę - nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu. W tym miejscu powstanie także dwupasowe rondo nad tunelem, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search