Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Na rodzinę z Kazachstanu w Katowicach wylał się hejt. Będzie zawiadomienie w prokuraturze

Osrodek

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skieruje do prokuratury autorów, którzy publicznie znieważali rodzinę repatriantów z Kazachstanu. Przyjechała do Polski na zaproszenie Katowic. Miasto sfinansowało przybyszom wyremontowane mieszkania i zapewniło opiekę.

Nowi mieszkańcy Katowic, którzy pochodzą z Kazachstanu przyjechali do nas w ramach repatriacji. Wprowadzili się do miasta już na początku lutego, pisaliśmy o tym kilka tygodni temu. Udostępniono im lokal z zasobów miejskich, który znajduje się Śródmieściu.

- Katowice są miastem otwartym i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc rodzinie poprzez sprowadzenie ich z Kazachstanu do Katowic. Na ich potrzeby udostępniliśmy mieszkanie z zasobów miejskich w Śródmieściu, które bez problemu pomieści 7 osób. Lokal przeszedł gruntowny remont i został wyposażony tak, aby rodzinie niczego nie brakowało. Wierzę, że Katowice będą dla nich przyjaznym miejscem, w którym szybko się odnajdą i rozpoczną nowe, lepsze życie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Niestety, jak się okazuje, taka pomoc spotkała się ogromnym hejtem wśród internautów.

- I natychmiast wylał się hejt. "My nie mamy, a obcym dają?!" - taki był wydźwięk wielu wypowiedzi. Na szczęście mieszkańcy Katowic w komentarzach szybko "usadzili" nienawistną głośną mniejszośćczytamy na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Za przykład hejtu ośrodek opublikował screen komentarza Adriana – Pewnie tym brudasom wszystko dawają, a biednym polskim rodzinom nic! Wyp***dolić wszystkich wszystkich arabów, cyganów i resztę tych szmaciarzy – miał napisać oburzony internauta.

Wbrew pozorom komentarzy tego typu nie było wcale tak dużo. - Na szczęście mieszkańcy Katowic w komentarzach szybko "usadzili" nienawistną głośną mniejszość – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Przypomnijmy, że do Kazachstanu zostało wysiedlonych tysiące polskich rodzin, które szansę na powrót do naszego kraju miały tylko po rozpadzie ZSRR. Katowice po otrzymaniu listu od rodziny, na którą wylał się hejt, skorzystały z programu „Pomoc dla repatriantów”, dzięki czemu ta mogła nareszcie zamieszczać w Polsce.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search