Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Na ulice Katowic wracają hulajnogi

Bolt Hulajnoga 4

Elektryczne hulajnogi firmy Bolt mają usprawnić przemieszczanie się po Katowicach. Firma działa od 2013 roku i obecna jest już w 29 polskich miastach. Działa jednak na całym świecie. Obecna jest w 35 krajach i ma ponad 30 milionów użytkowników.

Katowiczanie mieli już okazję do korzystania z tej opcji transportu. W ubiegłym roku widok elektrycznych hulajnóg, porozrzucanych po całym Śródmieściu nie należał do rzadkości. W tym roku także będą mogli z nich korzystać.

Hulajnogę można wypożyczyć korzystając z aplikacji Bolt, którą należy pobrać z Google Play (Android) lub App Store (iOS). Odblokowuje się ją bezkosztowo po zeskanowaniu kodu QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Należy dodać, że wszystkie hulajnogi posiadają urządzenia śledzące GPS, które ułatwia ich lokalizację, informuje o miejscu odbioru i parkowania.

Katowiczanie korzystający z elektrycznej hulajnogi zapłacą 1 zł za każdą minutę przez pierwsze 5 minut jazdy, później koszt obniży się o 50% do 0,50 zł za minutę. Kiedy skończymy jazdę, należy zaparkować pojazd w bezpiecznym miejscu.

- Wszyscy dostrzegamy, że korzystanie z różnych form współdzielenia jest coraz bardziej popularne w Katowicach. To świadczy o tym, że nasi mieszkańcy są aktywnymi uczestnikami globalnego trendu „pożyczaj i korzystaj”, odchodząc tym samym od filozofii „posiadaj i korzystaj”. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, bo dzięki temu dbamy o środowisko i podnosimy jakość życia w mieście. Co niezmiernie ważne - zachęcamy, by użytkownicy korzystali z hulajnóg zgodnie z obowiązującymi zasadami – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dobie pandemii hulajnogi będą regularni dezynfekowane. Warto jednak pamiętać o używaniu jednorazowych rękawiczek podczas jazdy.

Jak wyglądają hulajnogi?

Urządzenia te są lekkie, ponieważ ważą zaledwie 17 kg i stworzone z aluminium, a akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad może przemieszczać się z maksymalną prędkością wynoszącą 25 km/h. Wyposażono je także w mechanizmy bezpieczeństwa

- Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności. Nowy model Bolt został stworzony specjalnie, by udostępniać go do wypożyczania przez aplikację, dlatego jest bardziej odporny na warunki pogodowe, różnorodną nawierzchnię czy intensywne użytkowanie - mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

fot. UM Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search