Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

"***** ***" na wieży spadochronowej w Parku Kościuszki

Gwiazdki

Na wieży spadochronowej w parku Kościuszki w Katowicach pojawił się biały materiał z namalowanymi na czerwono ośmioma gwiazdkami "***** ***".

Ruch ośmiu gwiazd

"***** ***", czyli 8 gwiazdek, które nie raz możemy zobaczyć na plakatach podczas Strajków Kobiet oznacza nic innego jak „j...ć PiS”. Co prawda hasło było znane internautom już o wiele wcześniej z memów, które wyrażały niezadowolenie z władzy, dopiero podczas Strajków Kobiet zyskało niezwykłą popularność i tak naprawdę przeniosło się do świata rzeczywistego.

„***** ***” na wieży spadochronowej

Wczoraj ok. 30-metrowy materiał z czerwonymi gwiazdkami pojawił się na wieży spadochronowej. Zarządca wieży był zobowiązany do ściągnięcia hasła. Materiał zniknął tego samego dnia, co został powieszony.
Chociaż same gwiazdki nie są wulgarne, wśród niektórych mieszkańców Katowic wywieszenie materiału na wieży wywołało ogromne oburzenie. Wieża spadochronowa jest miejscem pamięci, które przypomina o walkach na terenie parku Kościuszki w 1939 roku.

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywają się już ponad pięć tygodni. Ogólnopolski Strajk Kobiet nawołuje teraz do demonstracji w poniedziałki, ale zdarzają się przypadki, kiedy protesty odbywają się w inny dzień.

fot. Nowy Ruch Społeczny

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search