Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nadzyczajna sesja rady miasta. Co z Katowicką Kartą Mieszkańca?

Krupa

Co dalej z Katowicką Kartą Mieszkańca? Dzisiaj odbyła się specjalnie sesja rady miasta w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że Uchwałę Rady Miejskiej w sprawie Katowickiej Karty Mieszkańca zakwestionowały służby wojewody śląskiego. Uchwała Rady Miasta miała wejść w życie 19 sierpnia, czyli po 14 dniach od daty opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Jednak według służb wojewody, sprawa wyglądała inaczej. Uchwała dotycząca Katowickiej Karty Mieszkańca nie podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Nie stanowi ona również aktu prawa miejscowego, ponieważ nie posiada cech, które umożliwiłyby przypisanie jej do jakiejkolwiek kategorii aktów prawnych.

W związku z tym dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której radni przegłosowali uchwałę o Katowickiej Karcie Mieszkańca. Radni byli jednogłośni. Katowicka Karta mieszkańca nareszcie wejdzie w życie. Można korzystać z niej już od jutra. 

Możliwość wyrobienia KKM mają mieszkańcy zameldowani na stałe i tymczasowo w Katowicach. Akcja ta ma zachęcić jak największą liczbę osób mieszkającą w Katowicach do zalegalizowania swojego pobytu. Do grona uprawnionych osób należą również ludzie, którzy odprowadzają podatek w Katowicach (wtedy nie jest wymagane zameldowanie naterenie miasta). Aktualnie istnieje możliwość wyrobienia karty w formie elektronicznej bądź plastikowej. 

Więcej informacji o Katowickiej Karcie Mieszkańca można znaleźć TUTAJ 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search