Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nagroda Publiczności w plebiscycie Najlepszej Przestrzeni Publicznej

1234

Do tegorocznej 20. edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego” zgłoszone zostały 42 projekty na terenie 30 gmin województwa śląskiego. Kto zyskał największe uznanie internautów?

Najciekawszy obiekt

Głosowanie internetowe zakończyło się. Mieszkańcom najbardziej przypadł do gustu Amfiteatr Muszelka w Paku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu, który zdobył 2549 głosów. Miejsce o zostało zbudowane w latach 60. XX wieku przez górników jako dar dla mieszkańców. Pracownicy kopalni samodzielnie wytyczyli szerokie ścieżki i ustawiali ławki. Na początku 2018 roku miejsce przeszło metamorfozę. Za modernizacją amfiteatru stoją katowiccy architekci z biura AMAYA ARCHITEKCI. Zaprojektowany obiekt łączy ze sobą styl lat 60. XX wieku jak i nowoczesny design. 

Rozstrzygnięcie konkursu

Realizacje, które zostały zgłoszone do konkursu zostaną również ocenione przez jury, w którego skład wchodzą członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. To oni wybiorą laureatów plebiscytu. Nagroda Internautów przypada projektowi, który cieszy się największą popularnością. Wręczenie nagród odbędzie się na jesień, podczas obchodzenia Śląskich Dni Architektury.

fot. modernizacjaroku.org

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search