Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Największe katowickie liceum zamknięte. Wszyscy uczniowie na nauczaniu zdalnym

Ii Lo Konopnickiej Katowice

Uczniowie największego liceum w Katowicach przeszli na zdalne nauczanie. Dyrektor musiał wystąpić z wnioskiem do sanepidu.

Aktualnie w siedmiu katowickich szkołach uczniowie przeszli na nauczanie hybrydowe. Całkowicie zamknięta zostało natomiast II LO im. M. Konopnickiej, do której uczęszcza ok. 1000 osób oraz Przedszkole Miejskie nr 56.

Dyrektor musiał zapytać o zgodę na nauczanie zdalne

Żeby jednak szkoła mogła przejść na nauczanie zdalne, dyrektor musiał wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do sanepidu. Placówka dostała zgodę na poprowadzenie nauczania zdalnego do 23 października.

Koronawirus w szkole został szybko wykryty dzięki natychmiastowej reakcji rodziców jednej z uczennic. źle się poczuła, gdy wróciła do domu po lekcjach. Rodzice postanowili zrobić jej na własną rękę test na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny, w związku z tym natychmiast poinformowali szkołę o zaistniałej sytuacji. Informację o tym, że zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe rodzice pozostałych uczniów otrzymali przez dziennik elektroniczny już w niedzielę.

Nauczaniu hybrydowemu przeciwny był sanepid

Władze miasta długo przed rozpoczęciem roku szkolnego starały się o wprowadzenie nauczania hybrdowego w szkołach. Niestety, nie zgodziły się na to rozwiązanie służby sanitarne. Zakaz nie obejmuje jedynie ZSS nr 6 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

fot. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search