Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nepotyzm w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego?

Urzadmarszal

Bernadetta Dereszowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów z Chrzanowa, została powołana do Rady Nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prywatnie jest ona siostrą Karoliny Kosowskiej-Raczek, sekretarz województwa śląskiego, a większościowym właścicielem GPW jest właśnie samorząd województwa.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. jest największym w kraju i jednym z większych w Europie przedsiębiorstwem wodociągowym. Produkuje wodę dla 3,5 mln mieszkańców aglomeracji śląskiej. Większościowym udziałowcem spółki jest województwo śląskiego, należy do niego 80,27% akcji.

Do Rady Nadzorczej GPW powołano siostrę sekretarz województwa śląskiego!

W skład Rady Nadzorczej spółki wchodzi siedem osób. Jedną z nich jest Bernadetta Dereszowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów z Chrzanowa – jak się okazało prywatnie jest ona siostrą Karoliny Kosowskiej-Raczek, sekretarz województwa śląskiego. To budzi spore moralne wątpliwości i może wskazywać na nepotyzm!

Czy marszałek województwa wiedział o rodzinnych koneksjach Dereszowskiej?

Okazuje się, że rodzinne koneksje Bernadetty Dereszowskiej były zaskoczeniem dla marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego.

- Na takie działania i zachowania nie ma zgody. Sprawa zostaje wyjaśniona i zostaną podjęte odpowiednie kroki, aby te kwestie uporządkować – podkreśla Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Pytanie ile takich spraw, które zakrawają o nepotyzm ujrzy jeszcze światło dzienne. Na razie wiadomo, że sekretarz województwa śląskiego, Karolina Kosowska-Raczek, złożyła wypowiedzenie z dniem 31 lipca 2020 r. Co można chyba uznać z honorowe wyjście. Należy się także spodziewać, że Bernadetta Dereszowska straci miejsce w Radzie Nadzorczej GPW.

fot. Google

Więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search