Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nie wyrzucaj jedzenia! Przekaż je potrzebującym

Poświąteczna Zbiórka żywności W Katowicach (2)

W Polsce marnują się ogromne ilości pożywienia. Polacy kupują zdecydowanie więcej niż potrzebują. Tendencja ta widoczna jest szczególnie tuż przed świętami. Jeżeli już zgromadziliśmy za duże zapasy żywności co z nią zrobić, aby się nie zmarnowała? Najlepiej będzie, jeśli oddamy jedzenie potrzebującym.

Co roku tuż przed świętami sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie. Rzucając się w wir zakupowego szaleństwa zapominamy, że tak naprawdę święta trwają tylko dwa dni i nie kupować tony jedzenia.


Niejednokrotnie drugiego dnia świętowania okazuje się, że nie możemy już patrzeć na przygotowane pokarmy, a sam ich widok przyprawia nas o ból brzucha. W takich wypadkach najczęściej wyrzucamy zbędne jedzenie. Czy w tym roku będzie podobnie? Pewnie tak… dlatego też Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom organizuje poświąteczną zbiórkę żywności. Odbędzie się 27 grudnia w godzinach 11.30 – 16.00 na ulicy Jagiellońskiej 19 (przed budynkiem GTCh) w Katowicach. Dodatkowo, o godz. 16.00 w Górnośląskim Towarzystwie Charytatywnym zaplanowano też obiad dla osób potrzebujących.


- W Polsce marnuje się około 9 mln ton żywności rocznie. Teraz, w okresie przedświątecznym, kupujemy na zapas, a po świętach część jedzenia trafia na śmietnik. Zamiast wyrzucać - podzielmy się z potrzebującymi. Dbajmy o najuboższych mieszkańców naszego województwa – podkreśla Alicja Dobija ze Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom.


Osoby chcące wziąć udział w zbiórce żywności mogą przynieść pieczywo, ciasta, nabiał, wędliny, konserwy, warzywa, owoce, słodycze oraz ryż i makaron.

fot. mat. pras.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search