Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Niecodzienne zawody na Muchowcu. Czas na kolejną Droniadę!

Gzm

Już w środę 1 lipca rozpocznie się kolejna edycja Droniady. Startujące w zawodach zespoły będą mieć do wykonania dwa zadania, które mogą być użyteczne w codziennym życiu.

Aeroklub Śląski na katowickim Muchowcu w najbliższych dniach zostanie opanowany przez drony. Stanie się tak za sprawą siódmej edycji Droniady. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Instytut Mikromakro, a wspierają ją m.in. Metropolia GZM.

Na czym polega Droniada? Głównym punktem wydarzenia jest rywalizacja zespołów akademickich. Ich zadaniem jest opracowanie rozwiązań przy użyciu dronów. W tym roku na uczestników będą czekać dwie konkurencje.

Korytarz życia - zadaniem będzie stworzenie bezzałogowego systemu latającego, by ten w sposób autonomiczny potrafił monitorować sytuację na autostradach. W momencie, gdy powstanie tam korytarz życia i przejazd pojazdu uprzywilejowanego zostanie zahamowany przez intruza - np. kierowcę samochodu jadącego pod prąd - latający robot ustali sprawcę wykroczenia, zdobędzie dowody i przekaże niezwłocznie raport policji.

Trzy kolory - zadanie polegać będzie na wykryciu ognisk chorób roślin: mączniaka rzekomego kapustowatych, fytoftorozę oraz mączniaka prawdziwego. Będą je symbolizować figury geometryczne o odpowiedniej barwie RGB i wielkości. Cała konkurencja będzie się rozgrywać na eksperymentalnym polu o wielkości 40-50 ha.

W trakcie Droniady nie zabraknie także innych atrakcji. Może w nich wziąć udział każdy, ale zaleca się założenie maseczki i stosowanie dystansu społecznego. Na miejscu będą także płyny do dezynfekcji.

Droniada 2020 - hamonogram imprezy.

  • 1 lipca - inauguracja wydarzenia, ok. godz. 15
  • 2 lipca - konkurencja Korytarz życia, godz. 9-15
  • 3 lipca - konkurencja Trzy kolory, godz. 9-15
  • 4 lipca - rozdanie nagród i zakończenie konkursu, godz. 13
  • 1-4 lipca - warsztaty o ochronie środowiska, rolnictwie precyzyjnym, dronach w samorządzie - online
  • 1-4 lipca - hackathon online

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search