Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Niepokojące nagranie z Muzeum Śląskiego. Woda dostaje się do jego wnętrza! (WIDEO)

Jako pierwsi publikujemy nagranie, które pokazuje niebezpieczny problem Muzeum Śląskiego mieszczącego się w Katowicach. Na filmie widać przeciekający dach. To kolejny dowód na to, że placówka jest budowlanym bublem.

W poniedziałek zamknięto dla odwiedzających część Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zarządca placówki nie zdradził, czym to było spowodowane. Konkretnie chodzi o poziom -4, który jest jednym z głównych punktów sporu z firmą Budimex, która była wykonawcą obiektu.

Od pewnego czasu nie jest tajemnicą, że ten teren placówki muzealnej jest najbardziej narażony na przenikanie wody. Do naszej redakcji trafił film, który pokazuje, że sprawa jest poważna. W materiale możemy zobaczyć przeciekający dach.

Muzeum Śląskie w 2017 roku złożyło pozew sądowy przeciwko firmie Budimex, w którym domaga się odszkodowania w wysokości 123 mln zł. Zarzuca się inwestorowi, że poczynił rażące błędy w trakcie budowy, których naprawa ma kosztować nawet kilkanaście milionów złotych.

Dwa lata temu Jerzy Gorzelik ujawnił treść pozwu sądowego. W nim pojawiły się bardzo poważne tezy.

- Padają wręcz słowa, że obiekt nie nadaje się do dalszego użytkowania. W dodatku napisano, że w zasadzie to lepiej byłoby Muzeum Śląskie wyburzyć i zbudować od nowa, ale nie jest to wskazane ze względów społecznych. Dlatego lepiej je remontować. Włosy stają dęba - mówił Gorzelik w "Gazecie Wyborczej".

Kilka dni temu z funkcji dyrektora Muzeum Śląskiego została odwołana Alicja Knast. Taką decyzję podjął marszałek województwa śląskiego. Jakub Chełstowski zarzuca jej złe zarządzaniem mieniem i marnotrawienie publicznych środków.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search