Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nowiutki tramwaj wyruszył na śląskie tory. To Moderus MF 10 AC

Tramwaj rodem z Poznania trafił na śląskie tory! Mowa o pierwszym wagonie typu Moderus MF 10 AC, który opuścił już poznańską fabrykę i rozpoczął jazdy testowe w naszym województwie.


Przypomnijmy, że Tramwaje Śląskie zamówiły aż 10 wagonów, które mają zostać wyprodukowane przez Modertrans Poznań Sp. z o.o. Dwa z nich już trafiły na Śląsk.

– Procedurę odbiorową szybko musieliśmy wstrzymać, ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Wypracowaliśmy jednak system prowadzenia odbiorów nie powodujący większych skupisk pracowników; ponadto wszyscy pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej. Dochowujemy wszelkich zasad i wytycznych rządowych ws. bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego przed Wielkanocą procedurę odbiorową wznowiliśmy. Co ważne, większość szkoleń prowadzona jest w formie wideokonferencji i przy użyciu materiałów wideo zrealizowanych i przekazanych nam przez producenta – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

16 kwietnia Moderus MF 10 AC udał się na jazdę testową po Katowicach. Z kolei 20 i 21 kwietnia przeprowadzona została jazda 24-godzinna pierwszego wagonu. Jak wskazuje rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich, w ciągu 24 godzin tramwaj kursował po wielu miastach naszej metropolii. Co ciekawe, aby testy były wiarygodne i odzwierciedlały normalne zapełnienie tramwaju pasażerów, umieszczono w nim… worki z piachem.


Kiedy tramwaj rozpocznie „służbę” w Tramwajach Śląskich?

Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Zowady, jeśli wszystkie testy przebiegną pomyślnie, odbiory wagonów zakończą się jeszcze w kwietniu. Niebawem, bo na przełomie kwietnia i maja, do śląskich zajezdni trafią kolejne dwa pojazdy.

– Jeżeli procedura odbiorowa przebiegnie pozytywnie, to jesteśmy przekonani, że przed wakacjami pierwsze wagony trafią do służby w ruchu liniowym - wcześniej jednak musimy wyszkolić odpowiednią liczbę motorniczych oraz pracowników zaplecza technicznego – informuje rzecznik spółki.


Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search