Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nowy Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Roman Rabsztyn zastąpił Krzysztofa Justyńskiego

Previous Next

Mamy nowego Komendanta w Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Został nim inspektor Roman Rabsztyn, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Inspektor Rabszyn zastąpił na stanowisku nadinspektora doktora Krzysztofa Justyńskiego, który po blisko 5 latach kierowania śląską jednostką oraz 29-latach służby odchodzi na emeryturę. Teraz Inspektor Rabszyn jest szefem największego garnizonu Policji w Polsce. Powołanie na stanowisko odebrał 11 lutego 2021 roku z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Kim jest nowy Komendant Wojewódzkiej Policji w Katowicach?

Inspektor Roman Rabsztyn odpowiadał za szereg zabezpieczeń największych, również międzynarodowych wydarzeń, takich jak światowe dni młodzieży, szczyty klimatyczne, dyplomatyczne wizyty głów państw, międzynarodowa konferencja Interpolu, turnieje sportowe oraz mistrzostwa, koncerty i inne imprezy masowe.

Nowy komendant podczas wieloletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Brązową, Srebrną i Złotą odznaką "Zasłużony Policjant", Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz Medalem 30-lecia Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Służbę w Policji rozpoczął 3 listopada 1989 roku, następnie od 2 marca 1990 pełnił służbę w katowickim Oddziale Prewencji. Od roku 1991 realizował powierzone zadania jako policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich.

W 1994 roku został kierownikiem Referatu do spraw Przestępstw Gospodarczych Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich. W 1998 roku zmienił pole służby, stając się kierownikiem sekcji Ruchu Drogowego oraz w następstwie, awansując na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Rok 2006 to czas zmian w karierze inspektora Romana Rabsztyna. Po rocznym sprawowaniu funkcji Zastępcy, w 2007 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu. Od 2012 roku, przez kolejne 9 lat wzorowo pełnił służbę jako Zastępca oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

fot. Policja Śląska

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search