Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rozpoczęła się budowa nowego kompleksu sportowego w Piotrowicach

budowa-piotrowice.jpg

Nowy kompleks sportowy w Piotrowicach powstanie na terenie dawnego stadionu Kolejarza. Jak będzie wyglądać? 

Budowa kompleksu rozpoczęta

Wczoraj, 21 września, została uroczyście wbita „pierwsza łopata” , która zainaugurowała budowę nowoczesnego kompleksu sportowego w Piotrowicach przy ulicy Asnyka. Na terenie dawnego stadionu „Kolejarza”, powstanie niesamowity obiekt sportowy, który będzie składać się z: stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, boiska do baseballu, boiska wielofunkcyjnego  do piłki ręcznej i koszykówki, dwóch boisk do siatkówki plażowej i placu treningowego street workout.

– Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Dawny „Kolejarz" to obiekt sportowy, który pamiętam z własnego dzieciństwa. Dlatego cieszę się, że w 2012 roku udało się za kwotę ponad 2 mln zł ten teren przejąć od PKP. Na południu Katowic mamy co raz więcej mieszkańców, którzy aktywnie spędzać czas będą mogli w dzielnicy, na nowoczesnym obiekcie, który pozwoli także rozwijać sport w naszym mieście, bo stanie się bazą dla piłkarzy, lekkoatletów i baseballistów. Już za 22 miesiące zyskają oni kolejne miejsce do treningu czy też spędzania wolnego czasu – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Co powstanie oprócz boisk?

Powstaną również nowe parkingi i ciągi pieszo jezdne , a także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z trybunami, które będą przynależeć do głównego boiska piłkarsko-lekkoatletycznego. Jak mówi kierownik budowy, Leszek Zmełty, po wschodniej stronie inwestycji znajdzie się dwupiętrowy budynek , w którym zlokalizowanych będzie ponad 20 szatni oraz kilka pomieszczeń technicznych. Nad nimi pojawią się trybuny, a obok będą boiska do siatkówki plażowej , boisko do baseballu i boisko wielofunkcyjne.

Kompleks zostanie oświetlony i ogrodzony, a teren wokół obiektu będzie zagospodarowany. Przy boisku stanie elektroniczna tablica wyników, zaś przy boisku do baseballu znajdą się dwie trybuny na 35 i 33 miejsca siedzące. Obok boiska siatkówki staną trybuny, które pomieszczą 51 osób (miejsca siedzące). Cały projekt był wcześniej konsultowany z mieszkańcami Katowic, których opinie wpłynęły na finalny kształt inwestycji. Realizacją projektu zajmuję się firma Greta Sport, a koszt prac budowlanych to 36,8 mln zł. Budowa obiektu zakończy się najprawdopodobniej w wakacje 2022 roku. 

fot. UM Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search