Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nowy Nikiszowiec - już niebawem ruszy nabór na mieszkania

Nowy Nikiszowiec Katowice

Już 11 stycznia ruszy nabór na 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu. Pierwszym etapem naboru będzie przyznanie punktów na podstawie kryteriów społecznych przyjętych przez samorząd naszego miasta.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem cały proces potrwa cztery miesiące, tak by w maju 2021 roku rozpoczęło się zawieranie umów najmu. Pierwsza część ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odbędzie się online. Wnioski będzie można składać poprzez stronę internetową www.katowice.mdr.pl, a także stronę Urzędu Miasta Katowice.

Co zrobić gdy nie ma się dostępu do internetu?

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu zostanie uruchomiony specjalny system pomocy telefonicznej. Żeby ubiegać się o mieszkanie należy złożyć wniosek do końca stycznia 2001 roku oraz dostarczyć niezbędne dokumenty do końca lutego 2001 roku.

Po tym terminie zostanie przeprowadzona weryfikacja. Następnie samorząd przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Kto może liczyć na dodatkowe punkty?

Na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Nowy Nikiszowiec – prace dobiegają końca

Jak podaje Urząd Miasta Katowice, poziom zaawansowania prac budowlanych na osiedlu Nowy Nikiszowiec osiągnął już 87 procent. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest spółka IDS-BUD.

- Z punktu widzenia generalnego wykonawcy realizacja osiedla Nowy Nikiszowiec jest sporym wyzwaniem. To inwestycja niezwykle ciekawa pod względem architektonicznym, wymagająca dużego doświadczenia konstrukcyjnego i inżynieryjnego. Oczywiście dodatkowym wyzwaniem jest dla nas pandemia wiążąca się m.in. z istotnymi ograniczeniami logistycznymi mającymi wpływ na zarządzanie procesem realizacji prac budowlanych. W tej sytuacji tym większe znaczenie ma dla nas partnerska współpraca z inwestorem, oparta o wzajemne zaufanie i skuteczne procedury. Niemniej istotna jest też dla nas świadomość roli, jaką odgrywa budowa dostępnych cenowo mieszkań dla rozwoju społeczności lokalnych – zaznacza Marcin Idzik, prezes IDS- BUD S.A.

W dwóch kwartałach trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i na klatkach schodowych. W trzecim, poza pracami wewnątrz budynków, finalizowane jest wykonanie elewacji.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania. PFR Nieruchomości S.A. prowadzi infolinię dla osób zainteresowanych ofertą spółki czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00- 17.00 pod numerem (22) 703-43-49. Pytania można przesyłać także drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Więcej informacji znajduje się także na stronach internetowych: www.katowice.mdr.pl www.mplus.pl www.nieruchomosci.pfr.pl

Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy. Nie tylko ułożone w kwartały budynki czy ceglany kolor elewacji są inspirowane tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku, ale także dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec, który wypełni się zielenią, a serce osiedla będzie stanowił centralny plac, czyli miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji. Architektura osiedla i jego lokalizacja to nie jedyne atuty Nowego Nikiszowca. W ramach inwestycji oferowane są mieszkania o różnorodnej strukturze i metrażach. To zarówno mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, od 36 mkw. do niemal 95 mkw. Dodatkowo w parterach budynków przewidziano aż 14 lokali usługowych. Projekt realizuje MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A. – spółki odpowiedzialnej za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

Nowy Nikiszowiec to ciekawa propozycja dla osób, które szukają mieszkania w Katowicach. Liczymy na to, że projekt będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny, wychowywały dzieci. Lokalizacja tej inwestycji wśród zieleni, blisko klimatycznego Nikiszowca, a jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta jest na pewno warta uwagi – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy miasta Katowice.

fot. UM Katowice 

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search