Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nowy stadion przy ulicy Asnyka. Umowa już podpisana

Previous Next

Władze miasta zawarły dzisiaj porozumienie w sprawie budowy dużego ośrodka sportowego. Prace budowlane ruszą już w najbliższych tygodniach.

Stadion Kolejarz zmienia wizerunek

W dzielnicy Piotrowice na terenie starego boiska Kolejarz powstanie nowoczesny ośrodek sportowy.

– Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – opowiada Marcin Krupa, prezydent miasta. - Na południu Katowic mamy coraz więcej mieszkańców, którzy będą mogli aktywnie spędzać czas w dzielnicy, na nowoczesnym obiekcie – podkreśla.

Główną częścią inwestycji ma się stać boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną. Duże trybuny dookoła mają pomieścić ponad dwustu kibiców. Władze miasta stawiają nie tylko na rozwój piłki nożnej. W pobliżu powstaną także boiska do baseballu, piłki ręcznej (dostosowane również do gry w koszykówkę) oraz piłki plażowej. Oprócz tego, na terenie obiektu pojawi się plac treningowy dla fanów street workoutu.

Wygrała najtańsza oferta

Do przetargu na budowę ośrodka zgłosiło się ośmiu kandydatów. Wszyscy z nich zaproponowali niższą niż maksymalna (42,5 miliony złotych) cenę inwestycji. Być może jest to efekt pandemicznego zastoju na rynku budowlanym. Ostatecznie miasto zdecydowało się na usługi przedsiębiorstwa Gretasport, które zaproponowało najniższą stawkę. Pochodząca z Dąbrowy Górniczej firma wyceniła swoją pracę na niecałe 37 milionów zł. Dla porównania, najdroższa oferta, należąca do Cz.P.B.P. Przemysłówka, wynosiła 42,5 miliona zł.

Prace budowlane rozpoczną się już w przeciągu kilku tygodni. Na ich ukończenie Gretasport dostała 22 miesiące.

Szansa dla Rozwoju

Boisko nawet jeszcze nie powstało, a już znane są plany co do jego przyszłych użytkowników. Jednym z nich zostanie Akademia Piłki Nożnej Katowice. To nie wszystko. Ośrodek umożliwi dalsze funkcjonowanie Klubu Sportowego Rozwój. Po utracie górniczego sponsora, organizacja nie miała własnego stadionu.

- To prawda, miasto buduje w Katowicach ośrodek, który ma być dedykowany dla naszego klubu – przyznaje trener Tomasz Wróbel. - Wygląda na to, że znajdzie się wreszcie miejsce, z którym będziemy mogli się utożsamić. Na razie przetarg na budowę ośrodka został rozstrzygnięty i wkrótce budowa powinna ruszać – dopowiada.

W ostatnim czasie klub miał spore problemy, także finansowe. Jego budżet wynosi około 750 – 800 tysięcy złotych. Większość z tych środków to dotacje z Urzędu Miasta oraz składki członkowie. Po długim okresie stagnacji, KS Rozwój znów zaczyna realizować swój cel zawarty w nawie. Piłkarze wracają do rozgrywek IV ligi. Jak mówi wiceprezes Klubu, to wielka szansa dla młodych zawodników.

- Dziś mamy drużynę, gdzie grają tylko wychowankowie i młodzieżowcy, którzy jeszcze w zeszłym sezonie byli w naszej akademii. To najmłodszy skład w lidze, po rocznej przerwie wracająca do seniorskich rozgrywek – tłumaczy Marcin Nowak. - Takiej drużyny złożonej tylko z wychowanków w polskich rozrywkach prawdopodobnie nie ma, być może i na świecie. Dlatego jest to dla nich szansa pokazania się na tym szczeblu rozgrywkowym – dodaje.

Przypomnijmy, że KS Rozwój wychował tak znanych zawodników jak: Dariusz Grzesik, Seweryn Gancarczyk i Arkadiusz Milik. Miejmy nadzieję, że wraz z nowym stadionem powrócą sukcesy z dawnych, dobrych lat Klubu.

fot. BIP Urząd Miasta Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search