Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Od 17 sierpnia utrudnienia w ruchu na ulicy Kościuszki

DK81

Od przyszłego poniedziałku rozpoczną się roboty drogowe w ramach przebudowy węzła drogowego na DK81. Ile potrwają prace?

Kierowcy muszą poczekać

Wykonawca przygotowuje się do kolejnego etapu działań na skrzyżowaniu ulic Kościuszki oraz Armii Krajowej. Realizowane będą prace dotyczące budowy ronda turbinowego, co wiąże się ze zawężeniem do jednego pasa ruchu ul. Kościuszki w kierunku Mikołowa.

- W poniedziałek, w godzinach południowych na okres dwóch tygodni zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu polegająca na odcinkowym zawężeniu ul. Kościuszki do jednego pasa – tłumaczy rzecznik prasowy urzędu miasta Ewa Lipka. - Na odcinku prowadzonych prac, czyli przed tarczą budowanego ronda do skrzyżowania z ul. Małachowskiego kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas ruchu – dodaje.

Co więcej, po zakończeniu tego etapu budowy, wykonawca przeprowadzi analogiczne prace od strony Piotrowic. Pojawią się także zmiany dla kierowców jadących od strony Ligoty. Będą się mogli włączać w ul. Kościuszki, gdzie dostępny będzie tylko jeden pas ruchu, lub kierować się w ul. Małachowskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki.
Katowiczanie muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

Nowe inwestycje rozładują ruch

Na Drodze Krajowej nr 81 trwa przebudowa dwóch dużych węzłów drogowych. Ich wartość wycenia się na ponad 320 milionów złotych.

- Zdaję sobie sprawę, że aby komunikacja miejska mogła prawidłowo funkcjonować,
ważna jest także infrastruktura drogowa – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Nie każdy może zrezygnować z podróży samochodem, a duża część pojazdów – jako ruch tranzytowy – przejeżdża przez Katowice, dlatego ważną inwestycją jest przebudowa wąskich gardeł w Piotrowicach i Giszowcu – dopowiada.

W efekcie przebudowy powstanie tunel umożliwiający kierowcom, poruszającym się z centrum w kierunku Mikołowa i w drugą stronę, płynną jazdę bez konieczności zatrzymywania się na skrzyżowaniu. W tym miejscu pojawi się również dwupasmowe rondo. Ta inwestycja zwiększy bezpieczeństwo osób podróżujących pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą. Wszystkie te działania mają docelowo sprawić, by po naszym mieście można się było przemieszczać jeszcze szybciej i bardziej komfortowo.

- Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – podkreśla Marcin Krupa.

fot. Urząd Miasta Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search